Zespół DeFiLlama tworzy fork projektu | Wiadomości | CrypS.

Zespół DeFiLlama tworzy fork projektu

Dawid Kucharczyk
defi

Twórca platformy analitycznej DeFiLlama, kryjący się pod pseudonimem 0xngmi, w imieniu zespołu ogłosił uruchomienie forka projektu o nazwie llama.fi.


Jako powód podał brak zgody na decyzję o wypuszczeniu tokena platformy, którą podjęła „osoba kontrolująca konto na Twitterze i domenę defillama”. Deweloper napisał:

Trwa próba uruchomienia tokena, który nas nie reprezentuje. Nie chcemy być z nim kojarzeni.

W odpowiedzi wypowiedział się właściciel konta llamaintern, który określił się jako praktykant DeFi Llama:

0xngmi i kilku członków zespołu stało się oszustami. Aktywnie dążą do przejęcia adresu IP Defillama i społeczności, błędnie twierdząc, że prawowity właściciel przeprowadza wrogie przejęcie.

Niektórzy członkowie społeczności stanęli po stronie założycieli DeFi Llama – Charliego Watkinsa i Bena Housera. Andre Cronje, założyciel yEarn.finance, napisał np.:

Łatwo jest trzymać się ideologii, gdy nie płacisz rachunków. Charlie od lat finansuje wszystkie koszty [projektu] z własnej kieszeni, to nie jest tanie.

Według niego, pomysł Watkinsa na wydanie tokena to „nie chciwość, ale próba osiągnięcia zrównoważonego rozwoju”. Cronje dodał:

Zobaczymy, jak długo wytrzymają bez 'darmowych pieniędzy’. Wkrótce zaczną szukać finansowania lub dodawać reklamy.

Deweloper Web3 o pseudonimie AnonBuilder zauważył, że płacenie rachunków nie cofnie pracy zespołu.

To, że on [założyciel] chce zatrzymać uszczuplanie funduszy, nie oznacza jego prawa do narażania całego projektu.

Założyciel Uniswap Hayden Adams przypomniał, że sam projekt strony DeFi rozpoczął się około trzech lat temu jako fork platformy informacyjnej major DEX. Zauważył, że musiał nakłonić założycieli do porzucenia oryginalnego systemu wsparcia operacyjnego (OSS).

W chwili pisania tego tekstu, podana platforma llama.fi jest uruchomiona i jest dokładną repliką DeFi Llama. Lefteris

defireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.