Zaskakująca prognoza dot. kursu bitcoina i nowych altcoinów. Czy to czas na zakup? | Wiadomości | CrypS.

Zaskakująca prognoza dot. kursu bitcoina i nowych altcoinów. Czy to czas na zakup?

Autor: Reklama
Bitcoin ratunkiem przed inflacją

W ostatnim czasie kryptowalutowi inwestorzy żywo dyskutują o prognozie jednego z analityków, który przewiduje cenę bitcoina na poziomie 120 000 dolarów do końca 2024 roku. Analityk ten wierzy, że BTC może zanotować wzrost o 78% jeszcze przed końcem roku, opierając się na analizie indeksu DXY.


Wielu traderów uważa jednak, że inwestycje w bitcoina nie mają już szans przynieść tak wysokich zysków, jak np. kupowanie nowych altcoinów z potencjałem w przedsprzedaży.

Do najszerzej dyskutowanych z nich należą: Sealana, czyli nowy memecoin stworzony w oparciu o ekosystem Solany, oraz token 99Bitcoins ($99BTC) – projekt Learn-to-Earn popularnej platformy edukacyjnej, który według wielu ma szansę zrewolucjonizować sposób zdobywania wiedzy w zakresie blockchaina i kryptowalut. 

Spekulacje wokół potencjalnego rajdu bitcoina

Po imponującej odnowie bitcoina w ostatnich dniach, traderzy kryptowalut uważnie śledzą każdy jego ruch. Według popularnego analityka o pseudonimie Trader Tardigrade, rajd BTC dopiero się rozpoczyna. 

W niedawno opublikowanym tweecie, analityk przewidział, że bitcoin może wzrosnąć z obecnego poziomu do 120 000 dolarów jeszcze przed końcem roku. Jego optymistyczna teza opiera się na zachowaniu indeksu DXY.

Bitcoin
Wykres cenowy BTC od początku 2024 roku. Źródło: TradingView

Tardigrade wierzy, że obecna sytuacja na rynku zwiastuje problemy dla dolara amerykańskiego oraz potencjalny wzrost dla bitcoina. Jak argumentuje ekspert, kiedy dolar słabnie, bitcoin często przybiera na sile, ponieważ inwestorzy szukają aktyw deflacyjnych.

Biorąc pod uwagę skalę potencjalnego spadku DXY, jaką przewiduje Tardigrade, jego sześciocyfrowy cel dla bitcoina wygląda całkiem prawdopodobnie.

Tylko czas pokaże, czy ta odważna prognoza się sprawdzi – jednak z pewnością daje ona inwestorom wiele powodów do przemyśleń. 

Co ciekawe, prognoza Tradera Tardigrade’a nie jest jedynym źródłem optymizmu wokół bitcoina.

Markus Thielen, szef działu badań w firmie analitycznej 10x Research, również wyraził optymistyczne nastawienie względem króla krypto. 

Według najnowszego raportu Thielena, bitcoin może być na skraju pobicia rekordu cenowego, jeśli tylko uda mu się pokonać próg 67 500 dolara i poszybować dalej. Ten poziom stał się ostatnio linią demarkacyjną dla bitcoina.

Token krypto 99Bitcoins wprowadza unikalną formułę Learn-to-Earn

Podczas gdy bitcoin znów jest na większości nagłówków, inna kryptowaluta po cichu zyskuje na znaczeniu. Mowa o tokenie 99Bitcoins, który wprowadził na rynek całkiem nowy model zarabiania pasywnego dochodu. Mowa o rewolucyjnej formule Learn-to-Earn (ang. Ucz się, by zarabiać).  

99Bitcoins

Założenie projektu jest proste – użytkownicy mogą zarabiać tokeny $99BTC poprzez uczestnictwo w interaktywnych kursach i modułach edukacyjnych na stronie 99Bitcoins – platformie edukacyjnej z ponad dziesięcioletnim stażem w promowaniu wiedzy i rzetelnych źródeł informacji wśród entuzjastów rynku Web3. Tokeny mogą następnie zostać wykorzystane w celu odblokowania treści premium, a także sygnałów handlowych i innych ekskluzywnych korzyści.

99Bitcoins

To podejście trafia w rosnącą przestrzeń edukacji kryptowalutowej, wprowadzając elementy rywalizacji i gier. Przedsprzedaż projektu zebrałą już 1,4 miliona dolarów – traderzy spekulują, że $99BTC może być gotowy na wzrost po wejściu na giełdę.

Kampania airdropowa 99Bitcoins dla członków społeczności dodatkowo zwiększa hype wokół tokena. 99Bitcoins to jednak nie jedyny altcoin wymieniany w kontekście ekscytujących przedsprzedaży i potencjalnych szybkich zwrotów z inwestycji.

99Bitcoins 2

Ostatnio uwagę inwestorów zwrócił na siebie także nowy memecoin stworzony w ekosystemie Solany, która na początku 2024 roku stała się domem dla najbardziej ekscytujących projektów tego rodzaju. 

Sealana: co kryje się za fenomenem nowego memecoina z foką?

Z uwagi na wzrost bitcoina i nadzieje związane z zatwierdzeniem spotów ETF na Ethereum przez SEC, które powróciły w tym tygodniu na pierwsze strony gazet, wielu analityków krypto spekuluje, że na testowaniu rocznych maksymów przez gigantów rynku takich jak Bitcoin, Ether i Solana, mogą też zyskać Bitcoiny. 

Sealana

Wielu inwestorów twierdzi jednak, że ugruntowane i stabilne kryptowaluty (w tym duże i popularne memecoiny takie jak Dogecoin i Shiba Inu), nie mają już szans przynieść 100-krotnych, czy 1000-krotnych wzrostów, których wielu fanów inwestowania tak bardzo pragnie. W celu osiągnięcia tego rodzaju zysków, wielu inwestorów wkłada swoje fundusze w mniejsze, nowsze perełki.

Jedną z nich jest Sealana ($SEAL), nowy memecoin z blockchaina Solany, który robi furorę na rynku. Memecoin jest inspirowany postacią Gamer Guya z serialu South Park, komputerowiec widniejący na logu kryptowaluty jest jednak otyłą foką, która uwielbia handlować memecoinami.

Ta maskotka wywołała w kręgach fanów krypto niemałe poruszenie już na początku przedsprzedaży. W tym momencie przedsprzedaż przyciągnęła do siebie już 2,1 miliona dolarów wstępnego finansowania inwestorów. 

Sealana

Jeżeli spojrzymy na zaangażowanie fanów w mediach społecznościowych, naprawdę nie ma się czemu dziwić. Sealana bawi użytkowników platformy X (dawnego Twittera) dowcipnymi i trafnymi postami. Projekt zgromadził już blisko 5000 obserwujących. Podobne rozmiary przybrała jego społeczność na Telegramie. 

Przemyślana strategia marketingowa i sukces przedsprzedaży Sealany przypominają niedawno uruchomionego w ekosystemie Solany popularnego memecoina Slothana ($SLOTH).

Slothana zebrała ponad 15 milionów dolarów w przedsprzedaży, a po premierze jej wartość rynkowa wzrosła do 80 milionów dolarów (według DEXTools.) Wczesny popyt i hype sugerują, że Sealana może pójść w ślady Slothany w mgnieniu oka. Traderzy memecoinów pragnący zainwestować w $SEAL powinni działać szybko. Przedsprzedaż Sealany może zakończyć się już na dniach 

Traderzy meme coinów powinni działać szybko. Przedsprzedaż Sealana może szybko się wyprzedać.

Wnioski: wzrosty bitcoina i nadzieje altcoinów

Wzrost ceny bitcoina zawsze miał to do siebie, że prowadził do polepszenia się sytuacji na całym rynku kryptowalut. Aby zobaczyć, jak sytuacja rozwinie się dalej, pozostaje nam czekać.

Mimo entuzjastycznego nastawienia inwestorów, trudno ocenić, czy wzrosty Bitcoina są tylko chwilowe, czy raczej stanowią zwiastun długofalowej zmiany. Pamiętaj, że inwestycje w altcoiny zawsze są ryzykowne. Przed kupnem tokenów skonsultuj się ze specjalistą i samodzielnie zbadaj rynki. 


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.

Bitcoin ratunkiem przed inflacjąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.