Założyciel Paxful spłaci użytkowników z własnych środków | Wiadomości | CrypS.

Założyciel Paxful spłaci użytkowników z własnych środków

Redaktor: Michał Misiura
założyciel paxful

Jeśli działasz w sferze kryptowalut od jakiegoś czasu, są dwie rzeczy, które powinieneś już wiedzieć: nigdy nie powinieneś inwestować więcej pieniędzy niż możesz stracić, a także nie słuchać wytłumaczeń typu: “nie chcę iść do więzienia” od CEO dużej giełdy – na przykład Paxful.


6 kwietnia Ray Youssef – dyrektor generalny i współzałożyciel Paxful – ogłosił, że pracuje nad planem zwrotu środków użytkowników przy użyciu własnych pieniędzy. W ten sposób chce uniknąć popadnięcia w głębsze problemy prawne po nagłym zamknięciu jego giełdy, o którym informowaliśmy niedawno na łamach naszego portalu.

Youssef stwierdził, że grozi mu więzienie za nieprzestrzeganie nakazów sądowych dotyczących zwrotu zamrożonych funduszy Paxful. To właśnie ten fakt skłonił go do podjęcia tak drastycznych środków.

Współzałożyciel gieły P2P wyjaśnił, że podejmuje takie ryzyko, ponieważ w przeciwnym razie fundusze mogą “popaść w zapomnienie”, a użytkownicy mogą nigdy nie być w stanie ich odzyskać. Poprosił jednak społeczność o cierpliwość podczas wykonywania tego zadania.

Paxful i Youssef zostali pozwani przez byłego partnera

Youssef powiedział w wywiadzie, że jego kłopoty są w dużej mierze spowodowane sporem prawnym z Arturem Schabackiem, innym współzałożycielem Paxful. Był on niezadowolony ze swojego odejścia z firmy i oskarżył Youssefa o wykluczenie go z wewnętrznych operacji i dokonywanie nieuczciwych transferów funduszy.

W połowie stycznia mój współzałożyciel postanowił pozwać firmę i mnie. Spór sądowy zrobił się naprawdę paskudny i odstraszył naszych najlepszych ludzi. Cały mój sztab na zrezygnował. Nie miałem żadnego personelu operacyjnego.

Dodał, że zwolnienie Youssefa “było jak jakiś straszny rozwód”. Jego były partner biznesowy został zwolniony ponad dwa lata temu z różnych powodów, w tym “niekompetencji i uchybień”. Odmówił m.in. udziału wewnętrznych dochodzeniach firmy.

Amerykańscy regulatorzy i biznesy kryptowalutowe

Paxful to kolejna krypto firma, która zamknęła się przez presję regulacyjną, konkretnie ze strony rządu USA. Firma wydała miliony dolarów, próbując dostosować się do przepisów, ale “to nie wystarczyło” – mówi Youssef.

Chociaż Youssef został zmuszony do zamknięcia swojej siedmioletniej firmy, jego pragnienie kontynuowania pracy w ekosystemie krypto nie zakończyło się. Przedsiębiorca pracuje wraz z Jackiem Dorseyem, współzałożycielem i byłym dyrektorem generalnym Twittera, nad zdecentralizowaną platformą P2P do handlu BTC o nazwie Civilization Kit (Civ Kit).

Według Youssefa, platforma zostanie uruchomiona za mniej niż dwa tygodnie. Czy Civ Kit będzie klonem Paxful. Czy też będzie to zupełnie nowe rozwiązanie w ekosystemie Bitcoina?

założyciel paxfulreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.