XRP Ledger uruchamia sidechain kompatybilny z EVM | Wiadomości | CrypS.

XRP Ledger uruchamia sidechain kompatybilny z EVM

Dawid Kucharczyk
xrp ripple

XRP Ledger uruchomił sidechain EVM, który umożliwi wdrażanie smart kontraktów Ethereum na blockchainie XRPL. Zespół wcześniej testował technologię na środowiskach testowych. Teraz sidechain może być używany przez każdego.


Tworzenie nowej sieci

Sidechain EVM daje Ripple potencjalne korzyści. Oferuje dostęp do pracy, którą wcześniej wykonali deweloperzy Ethereum, aby stworzyć inteligentne kontrakty. Technologia ta będzie jednak wykorzystywana w osobnym ekosystemie Ripple.

Firma nazywa sidechain EVM „potężnym blockchainem najnowszej generacji”. Posiada on takie cechy jak:

  • Wysoka przepustowość. Sieć obsługuje do 1000 transakcji na sekundę.
  • Szybkie potwierdzanie transakcji. Blok jest tworzony średnio co 5 sekund.
  • Pełna kompatybilność z Ethereum Virtual Machine (EVM) pozwala na podłączenie portfeli i wdrożenie inteligentnych kontraktów napisanych w języku Solidity.
  • Technologia Tendermint, która chroni blockchain przed problemem bizantyjskich generałów (zagrożenie technologiczne związane z potencjalną zmową walidatorów).

Sidechain działa w oparciu o mechanizm Proof-of-Stake (PoS). Firma oferuje bycie częścią zespołu walidatorów i stakerów.

Nawiasem mówiąc, zespół Ethereum wdrożył wczoraj aktualizację Shanghai-Capella w sieci testowej Goerli. Był to ostateczny test przed jej implementacją w głównym łańcuchu, do której ma dojść już w kwietniu.

xrp ripplereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.