Współzałożyciel OneCoin przyznał się do winy | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel OneCoin przyznał się do winy

Michał Misiura
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

BBC donosi, że Konstantin Innatov podpisał listę zarzutów 4 października. Grozi mu 90 lat więzienia, jednak możliwe, że wyrok zostanie zmniejszony dzięki współpracy ze śledczymi. 

Gignatyczna piramida finansowa, która mogła pochłonąć więcej niż 4 mld USD należące do oszukanych inwestorów, miała dwie główne postacie. Pierwszą była Ruja Ignatova, pomysłodawczyni i szefowa projektu. Razem z nią na czele piramidy stał jej brat Konstantin, który nie miał tyle szczęścia co siostra, której udało się ukryć. Ujęty na lotnisku w Los Angeles, przyznał się do prania pieniędzy i oszustw, za co może usłyszeć wyrok 90 lat pozbawienia wolności.

Trwają poszukiwania Ruji Ignatovej, której udało się uciec. Obywatelka Bułgarii unika aresztowania od 2016 roku, kiedy śledztwa w sprawie wszczęto w Indiach i Chinach. Jej brat zeznał śledczym, że siostra zdobyła paszport, dzięki któremu miała dostać się najpierw do Wiednia, a następnie do Aten. Na tym jednak urywają się tropy. Russell Lee, założyciel czasopisma Inner City Press, twierdzi że kobieta jest protegowaną niewymienionego z nazwy bogatego i potężnego obywatela Rosji.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.