OneCoin mógł wyłudzić znacznie więcej niż 4 mld USD | Wiadomości | CrypS.

OneCoin mógł wyłudzić znacznie więcej niż 4 mld USD

Albert Czajkowski
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Dokumenty, które opublikował dziennikarz Jamie Bartlett dowodzą, że wartość krypto-scamu OneCoin może być nawet kilkukrotnie większa niż oszacował amerykański rząd.

Jamie Bartlett tworzy podcast w BBC o nazwie The Missing Cryptoqueen, który skupia się na namierzeniu współzałożycielki OneCoin. Ruja Ignatova rozpłynęła się po tym jak oficjalnie ogłoszono, że tworzona przez nią firma to piramida finansowa. Do tej pory nie udało się jej znaleźć.

Jak wskazał CoinTelegraph, rzeczywista kwota może być nawet 3 lub 4-krotnie większa niż ta oficjalnie obliczona. Dokumenty zdobyte przez Barletta wskazują, że 4 mld USD mogą pochodzić zaledwie z jednego kontynentu.

Brat „królowej crypto” Konstantin Ignatov, został zatrzymany na lotnisku w Los Angeles podczas próby opuszczenia kraju. W tamtym tygodniu zarzuty otrzymał prawnik, zajmujący się wypraniem środków pochodzących z oszustwa.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.