Współzałożyciel BitMEX przyznał się do naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel BitMEX przyznał się do naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej

Zerelik Maciej
BitMEX gielda kryptowalut

Jeden z trzech współzałożycieli BitMEX – Samuel Reed przyznał się do winy za naruszenie amerykańskiej ustawy o tajemnicy bankowej. Oznacza to, że grozi mu teraz maksymalny wyrok pięciu lat pozbawienia wolności.

Amerykański prokurator Damian Williams powiedział w oświadczeniu:

Samuel Reed przyłączył się do grona współzałożycieli, Arthura Hayesa i Benjamina Delo, przyznając się do tego, że spowodowali oni, iż BitMEX dopuścił się przestępstwa naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, które obowiązują instytucje finansowe działające w Stanach Zjednoczonych.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Hayes i Delo również przyznali się do winy w tej samej sprawie. Williams dodał:

Dzisiejsze przyznanie się do winy pokazuje, że nasz urząd nie pozwoli, aby giełdy kryptowalut działały jako równoległy system finansowy, który pozwala przestępcom na przemieszczanie nielegalnych dochodów bez ryzyka ich wykrycia, i będzie energicznie badał i ścigał operatorów takich giełd, którzy celowo lekceważą amerykańskie prawo.

Token BitMEX i airdrop

Jakiś czas temu informowaliśmy, że BitMEX ma zamiar wypuścić swoją własną kryptowalutę nazwaną BMEX. Platforma zapowiedziała też, że rozda sporą ilość tokenów w formie airdropu. Podaż BMEX wynosi 450 milionów monet, których dystrybucja odbędzie się na przestrzeni pięciu lat.

20% podaży tokenów zostanie przeznaczone dla pracowników BitMEX, kolejne 25% na „długoterminowe zaangażowanie firmy w token i ekosystem”, a „znaczna większość” zostanie „wydana na nagrody dla użytkowników”.

BitMEX gielda kryptowalut
reklama
reklama