Współzałożyciel BitMEX przyznał się do naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel BitMEX przyznał się do naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej

Maciej Żerelik
BitMEX gielda kryptowalut

Jeden z trzech współzałożycieli BitMEX – Samuel Reed przyznał się do winy za naruszenie amerykańskiej ustawy o tajemnicy bankowej. Oznacza to, że grozi mu teraz maksymalny wyrok pięciu lat pozbawienia wolności.

Amerykański prokurator Damian Williams powiedział w oświadczeniu:

Samuel Reed przyłączył się do grona współzałożycieli, Arthura Hayesa i Benjamina Delo, przyznając się do tego, że spowodowali oni, iż BitMEX dopuścił się przestępstwa naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, które obowiązują instytucje finansowe działające w Stanach Zjednoczonych.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Hayes i Delo również przyznali się do winy w tej samej sprawie. Williams dodał:

Dzisiejsze przyznanie się do winy pokazuje, że nasz urząd nie pozwoli, aby giełdy kryptowalut działały jako równoległy system finansowy, który pozwala przestępcom na przemieszczanie nielegalnych dochodów bez ryzyka ich wykrycia, i będzie energicznie badał i ścigał operatorów takich giełd, którzy celowo lekceważą amerykańskie prawo.

Token BitMEX i airdrop

Jakiś czas temu informowaliśmy, że BitMEX ma zamiar wypuścić swoją własną kryptowalutę nazwaną BMEX. Platforma zapowiedziała też, że rozda sporą ilość tokenów w formie airdropu. Podaż BMEX wynosi 450 milionów monet, których dystrybucja odbędzie się na przestrzeni pięciu lat.

20% podaży tokenów zostanie przeznaczone dla pracowników BitMEX, kolejne 25% na „długoterminowe zaangażowanie firmy w token i ekosystem”, a „znaczna większość” zostanie „wydana na nagrody dla użytkowników”.

BitMEX gielda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.