3 twórców BitClubu odpowie za oszustwo warte 722 mln USD | Wiadomości | CrypS.

3 twórców BitClubu odpowie za oszustwo warte 722 mln USD

Michał Misiura
piramida finansowa pseudo kopalnia bitcoinów bitclub

Oskarżono trzech twórców piramidy finansowej, która miała doprowadzić inwestorów do strat szacowanych na 722 mln USD. BitClub Network sprzedawało udziały w nieistniejących kopalniach bitcoin i premiowało uczestników projektu za zapraszanie kolejnych osób. 

Schemat działania oszustwa był typowym modelem większości piramid finansowych. Wymyślona historia o rozwiązaniu, które przyniesie inwestorom bogactwo oraz premie za rekrutację kolejnych osób. Odpowiedzialni za stworzenie sieci mężczyźni to Joseph Abel (49 lat), Matthew Goettsche (37 lat) i Jobadiah Weeks (38 lat). Drugi z wymienionych określił poszkodowanych jako głupich i owce, stwierdzając że zbudował biznes na grzbietach idiotów.

Prokurator z New Jersey – Craig Carpenito, określił przekręt jako zaawansowaną technologicznie piramidę finansową. Sprawa ma charakter rozwojowy. Twórcy BitClubu są oskarżeni o działanie w celu sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych oraz współpracę w celu popełnienia oszustwa. Przestępcy przekonali inwestorów, że zyskają dzięki nim ogromne pieniądze. Wypłaceni zostali jednak tylko nieliczni, którzy napędzali dalszy napływ nowych klientów. Trzem twórcom BitClubu grożą wyroki więzienia oraz grzywny finansowe i zobowiązanie do pokrycia szkód inwestorów.

piramida finansowa pseudo kopalnia bitcoinów bitclub
reklama
reklama