Wolumen handlu kryptowalutami na PayPal przekracza oczekiwania firmy | Wiadomości | CrypS.

Wolumen handlu kryptowalutami na PayPal przekracza oczekiwania firmy

Redaktor: Albert Czajkowski
przychody PayPal wzrosły o 23% przez wprowadzenie handlu kryptowalutami

W czwartym kwartale 2020 roku gigant płatniczy PayPal przyciągnął 16 milionów nowych klientów i przetworzył płatności w wysokości 277 miliardów dolarów.

Nowe szczyty na PayPal

Według dyrektora generalnego PayPal, Dana Shulmana, firma aktywnie inwestuje w dział kryptowalut, który z nawiązką spełnił oczekiwania firmy. W ostatnich 3 miesiącach 2020 roku całkowite przychody giganta płatniczego wzrosły o 23% do 6,12 miliardów dolarów, a jednym z głównych powodów wzrostu było wsparcie aktywów kryptograficznych przez platformę.

Niestety konkretne dane w kontekście kryptowalut nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że 11 stycznia użytkownicy dokonali transakcji, osiągając nowy rekord 242 mln dolarów w zaledwie 24h (był on prawie dwukrotnie większy niż poprzedni rekord z 6 stycznia, który wyniósł 129 milionów dolarów). Ponoć użytkownicy, którzy kupili zasoby cyfrowe, dwukrotnie częściej logują się na swoje konto niż przed zakupem. Więcej danych PayPal opublikował w prezentacji, którą zobaczycie tutaj.

Jesteśmy gotowi, aby wykorzystać nasz sukces, umożliwiając klientom korzystanie z kryptowalut w rozliczeniach na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie naszej usługi w pierwszym kraju za granicą w ciągu najbliższych kilku miesięcy – powiedział Shulman.

Dalsze plany PayPal

Dyrektor generalny PayPal, obiecał w 2021 roku przedstawić “rozszerzoną mapę drogową” w kontekście technologii blockchain oraz kryptowalut. Firma aktywnie współpracuje z regulatorami, aby ukształtować nową generację przestarzałego systemu finansowego.

John Rainey, będący dyrektorem finansowym firmy dodał, że PayPal jest dobrze przygotowany do przejmowania startupów i wykorzystywania możliwości rozwoju nieorganicznego, aby wciąż rosnąć. PayPal jest obecnie głównym i jednocześnie największym graczem w adaptacji kryptowalut na szeroką skalę, dlatego warto śledzić działania firmy, jednak na horyzoncie pojawił się konkurent giganta płatniczego, jakim jest największa giełda kryptowalut Binance, a dokładniej nowa usługa od niego jaką jest Binance Pay.

Bitcoin na co dzień

Pod koniec 2020 roku Susquehanna przeprowadziła ankietę wśród ponad 120 właścicieli małych i średnich firm, aby zbadać ich zainteresowanie przyjęciem płatności bitcoinami. Około 70% respondentów powiedziało, że zaakceptowałoby bitcoin do płatności przy kasie, gdyby włączył to PayPal lub Square, jednak połowa z respondentów ​​uważa, że ​​dodanie tej funkcji nie będzie miało wpływu na ich działalność. Ryzyko oszustwa było głównym powodem, dla którego nie zaakceptowaliby bitcoina w zamian za towary i usługi (w przeciwieństwie do zmienności bitcoina lub kwestii podatkowych). 

przychody PayPal wzrosły o 23% przez wprowadzenie handlu kryptowalutami



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.