Binance uruchamia kryptowalutową konkurencję PayPala | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchamia kryptowalutową konkurencję PayPala

Mariusz Przepiórka
binance spala bnb

Binance, największa kryptowalutowa giełda na świecie, nie zadowala się już tylko tym, że ludzie kupują na niej bitcoiny i inne tokeny. Spółka postanowiła rozbudzić popyt na kryptowaluty i zachęcić ludzi do ich używania.

Podczas trwającego wirtualnego wydarzenia pod nazwą Binance Blockchain Week giełda poinformowała, że w ubiegły piątek uruchomiła wersję beta Binance Pay, który ma być konkurencją dla PayPala. Na swej stronie internetowej giełda wyjaśnia, że Binance Pay to bezdotykowa, transgraniczna i bezpieczna technologia płatności kryptowalutowych zaprojektowana przez Binance.

Uruchomiona wersja beta pozwala użytkownikom na dokonywanie i otrzymywanie płatności kryptowalutowych od rodziny i znajomych na całym świecie. Prezes Binance Changpeng Zhao powiedział podczas Binance Blockchain Week, że płatności to jeden z bardziej oczywistych sposobów wykorzystania kryptowalut. Zdaniem CZ, wiążą się z tym jednak pewne trudności. Największą trudnością dla handlowców jest dostęp do systemu płatności, który akceptuje waluty, z których korzysta niewielu klientów. Zdecydowanie łatwiej jest akceptować gotówkę lub płatność kartą.

Binance Pay obsługuje pięć walut

System Binance pozwala użytkownikom dokonywać płatności w kryptowalutach, a handlowiec otrzymuje wówczas stablecoiny, które łatwo można zamienić na tradycyjną walutę. Obecnie system obsługuje tylko EUR, ale można założyć, że w przyszłości się to zmieni. Giełda opisuje Binance Pay jako koszyk produktów, który obejmuje również Binance Card (karta, która przy płatności konwertuje kryptowalutę na tradycyjną walutę).

Podobnie jak Binance Card, Binance Pay obsługuje pięć walut: BTC, ETH, BUSD (stablecoin giełdy), BNB (token giełdy) oraz SXP (token operatora kart kredytowych Swipe, który został przejęty przez Binance w ubiegłym roku). Binance Pay nie wiąże się jednak z fizyczną kartą. Użytkownicy usługi mogą przesyłać środki ze swych portfeli przy użyciu skanera QR w aplikacji.

binance spala bnbreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.