Władze Shenzhen zamknęły 39 giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Władze Shenzhen zamknęły 39 giełd kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Chiny zamknęły wszystkie giełdy kryptowalut działające w kraju, na zdjęciu flaga Chińskiej Republiki Ludowej

Giełdy kryptowalutowe działające nielegalnie w jednym z chińskich miast zostały zidentyfikowane w ramach zorganizowanej akcji władz lokalnych i centralnych. Według doniesień medialnych na celowniku znalazło się aż 39 giełd i to tylko w jednym mieście Shenzen.

Operacja odbyła się przy współudziale chińskiego banku centralnego, People’s Bank of China, oraz lokalnych i centralnych organów zwalczających przestępczość gospodarczą. Na razie nie wiadomo z jakimi konsekwencjami spotkają się osoby, które organizowały nielegalne giełdy.

Portale internetowe już wcześniej informowały o planach władz miejskich Shenzen, które wykraczały również poza sektor kryptowalutowy. Polityka Chin w zakresie kryptowalut jest niespójna. Z jednej strony rząd publicznie wspierał technologię blockchain, z drugiej zaś zastrzega, by nie mieszać tego z takimi zjawiskami jak Bitcoin.

Changpeng Zhao, CEO giełdy Binance, uznał jednak, że ruch chińskich władz był słuszny i pozwoli oczyścić środowisko kryptowalutowe z różnego rodzaju oszustów, naciągaczy i przestępców. Stwierdził też, że nielegalne giełdy w większości były piramidami finansowymi, a samo Shenzen słynęło właśnie jako centrum takiej działalności.

Chiny zamknęły wszystkie giełdy kryptowalut działające w kraju, na zdjęciu flaga Chińskiej Republiki Ludowej
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.