WazirX zaprzecza wczorajszym słowom Changpenga Zhao | Wiadomości | CrypS.

WazirX zaprzecza wczorajszym słowom Changpenga Zhao

Maciej Żerelik
wazirx

Nishal Shetty, współzałożyciel indyjskiej giełdy kryptowalutowej WazirX, zaprzeczył stwierdzeniom szefa Binance, Changpenga Zhao, dotyczącym relacji między platformami.


Zhao wcześniej stwierdził, że Binance nigdy nie posiadał udziałów w Zanmai Labs, firmie stojącej za WazirX. Według niego zapowiadany w komunikacie z 21 listopada 2019 r. zakup indyjskiej giełdy nigdy nie został zrealizowany.

Wypowiedzi Zhao pojawiły się po tym, jak Dyrekcja Egzekucyjna Ministerstwa Finansów Indii (ED) podejrzewała WazirX o wypranie 350 milionów dolarów. Według doniesień medialnych, regulator w ramach sprawy zamroził aktywa giełdy o wartości 8,16 milionów dolarów. CZ napisał:

Fakt: Poprosiliśmy o przekazanie kodu źródłowego systemu WazirX, wdrożenia, operacji, całkiem niedawno, w lutym tego roku. Odmówiono nam. Binance nie ma kontroli nad tymi systemami. WazirX nie współpracował z nami i wygląda na to, że nie współdziałał z ED.

Kontynuując dystansowanie się od indyjskiej platformy, firma ogłosiła zamknięcie kanału transferowego offchain pomiędzy Binance a WazirX od 11 sierpnia. Shetty w wywiadzie dla CoinDesk powiedział:

Technologia, produkt, domena, marka i wszystko inne zostało sprzedane Binance przez naszą singapurską firmę Zettai.

Według niego istnieją dokumenty potwierdzające sprzedaż, ale nie może ich pokazać „ze względów prawnych”. Zaznaczył, że WazirX to technologia. Dlatego też nie ma powodu, aby sądzić, że Binance nie kontroluje platformy.

Shetty mówi, że po zawarciu umowy, Binance poprosił indyjską jednostkę Zettai, Zanmai Labs, o uruchomienie handlu kryptowalutami w rupiach (INR) w Indiach i dostarczył licencję.

Wyjaśnił, że cały handel kryptowalutami na platformie, wpłaty i wypłaty w cyfrowych aktywach są kontrolowane przez Binance. Zanmai jest odpowiedzialny tylko za handel parami INR oraz wpłaty i wypłaty fiat.

wazirxreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.