Changpeng Zhao zaprzecza, jakoby Binance była powiązana z indyjską giełdą WazirX | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao zaprzecza, jakoby Binance była powiązana z indyjską giełdą WazirX

Redakcja
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Binance nigdy nie posiadał udziałów w Zanmai Labs, firmie stojącej za indyjską platformą WazirX. Taką informację ogłosił Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy.


W dniu 21 listopada 2019 r. spółka ogłosiła zakup WazirX. Według informacji prasowej, użytkownicy z Indii mogli kupować i sprzedawać cyfrowe aktywa za lokalną walutę za pośrednictwem Binance od 25 listopada. Zhao wyjaśnił teraz jednak:

Ta umowa nigdy się nie zmaterializowała. Binance nigdy – w żadnym momencie – nie posiadało udziałów w Zanmai Lab, które prowadzi WazirX.

Według niego, giełda dostarcza indyjskiej platformie rozwiązanie techniczne dla portfela. WazirX i firma, która za nią stoi, są odpowiedzialne za pozostałe funkcje, w tym rejestrację i KYC.

W sierpniu 2022 roku Dyrekcja Egzekucyjna indyjskiego Ministerstwa Finansów podejrzewała WazirX o wypranie 350 milionów dolarów. Według doniesień medialnych, w ramach sprawy regulator zamroził aktywa giełdy o wartości 8,16 milionów dolarów.

Śledztwo w sprawie naruszenia przez platformę ustawy o zarządzaniu wymianą walutową wyszło początkowo na jaw w czerwcu 2021 r. Media wyjaśniły później, że władze przyglądały się działalności aplikacji prowadzonych przez Chińczyków – część pieniędzy została rzekomo wyprana za pośrednictwem giełdy.

Na początku 2022 roku platforma została oskarżona o uchylanie się od płacenia podatków na kwotę ponad 6 milionów dolarów.

Dla przypomnienia, w lipcu Reuters opublikował wyniki dochodzenia, zgodnie z którymi Binance nadal obsługiwał klientów z Iranu, obchodząc amerykańskie sankcje i zakaz prowadzenia działalności w tym kraju.

Przedstawiciele giełdy ds. zgodności obalili ustalenia dziennikarzy. Zauważyli również, że firma straciła „około 90% klientów i miliardy dolarów przychodów” z powodu nałożenia KYC.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.