Wejście Coinbase na giełdę nie jest największym wydarzeniem tego tygodnia | Wiadomości | CrypS.

Wejście Coinbase na giełdę nie jest największym wydarzeniem tego tygodnia

Redaktor: Albert Czajkowski
coinbase thorchain

Pierwszy natywny cross-chain DEX został już uruchomiony. THORChain będący dzisiejszym tematem rozmów to przełomowa technologia, która pozwala na w pełni zdecentralizowane wymiany między dowolnymi blockchainami, które obsługuje sieć.

ThorChain czyli najważniejsze wydarzenie tygodnia

Wszystkie oczy w świecie kryptowalut są skierowane bezpośrednio na zbliżające się notowanie amerykańskiej giełdy Coinbase na giełdzie NASDAQ w środę – z potencjalną wyceną 140 miliardów dolarów według giełdy instrumentów pochodnych FTX.

Jednak według dużej ilości entuzjastów kryptografii to ThorChain, który został dziś oficjalnie uruchomiony powinien zostać zwycięzcą pojedynku na najważniejsze wydarzenie w tym tygodniu. Platforma ThorChain ma pozwolić na handel aktywami kryptograficznymi na zdecentralizowanej giełdzie bez technologii pomostowej.

Czym jest ThorChain?

ThorChain działa podobnie jak inne DEX’y (np. Uniswap), z jedną bardzo istotną różnicą – umożliwia on handel i wymianę aktywów kryptograficznych z zupełnie różnych blockchainów i sieci. Zasoby są obsługiwane przez protokół „chaosnet”, ten z kolei właśnie umożliwia wymianę aktywów bez polegania na pośrednikach zewnętrznych, takich jak na przykład depozytariuszach WBTC. Dla przykładu, aby zamienić BTC na ETH, giełda zamienia BTC na RUNE (natywny token ThorChain) które są następnie wymieniane na ETH. Wszystko to odbywa się z dużą szybkością, aby mieć pewność, że działania te nie wpłyną na użytkownika.

Thorchain nie ma mostów. Nie ma opakowania. To rodzime aktywa, po raz pierwszy w historii wymieniane między sieciami w sposób zdecentralizowany

interfejs thorchain
Interface platformy Thorchain

ThorChain na samym początku ma hostować pary dla Bitcoina (BTC), Etheru (ETH), Litecoina (LTC), Bitcoin Cash (BCH) i Binance Coina (BNB), z planami wspierania innych aktywów w przyszłości. Firma opracowuje również natywny portfel AsgardEx, który w interakcji z „chaosnetem” ma umożliwiać przechowywanie tokenów w jednym portfelu. Warto dodać, że natywny token ThorChain (RUNE), w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o prawie 12%, osiągając poziom 12,40 USD.

coinbase thorchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.