Ważna aktualizacja Ethereum ma zostać dziś wdrożona | Wiadomości | CrypS.

Ważna aktualizacja Ethereum ma zostać dziś wdrożona

Konrad Juszczyk
Ważna aktualizacja Ethereum ma zostać dziś wdrożona

Na dziś (14 kwietnia) został zaplanowany mainnet aktualizacji Ethereum – Berlin, która ma wprowadzić kilka istotnych zmian. Hard-Fork koreluje z wystrzeleniem ETH na poziom powyżej 2,350 USD.

Aktualizacja Ethereum – Berlin

Po miesiącach planowania aktualizacja Berlin wreszcie ma się pojawić. Jest to pierwsza aktualizacja od czasu Stambułu ponad rok temu. Aktualizacja ma zostać uruchomiona w sieci głównej Ethereum w bloku 12,244,000. Wiele osób spodziewa się, że nadejdzie to dziś, jednak ze względu na zmienność czasu blokowania dokładna data może się zmienić.

Użytkownicy sieci w ostatnim czasie poczuli się mocno dotknięci oszałamiającymi opłatami i powolnym czasem transakcji. Sieć Ethereum musiała sprostać potrzebom rosnącej bazy użytkowników. Odpowiedzią na prośby jest aktualizacja Berlin, która wprowadza Ethereum Improvement Protocols, czyli tak zwane EIP, a wśród nich znajdziemy:

  • EIP-2565 – który obniża koszt prekompilacji ModExp.
  • EIP-2929 – który zwiększa niektóre koszty gazu.
  • EIP-2718 – który wprowadza nowy typ transakcji.
  • EIP-2930 -który zawiera typ transakcji z opcjonalnymi listami dostępu.

Operatorzy węzłów zostali poinformowani, że muszą dokonać aktualizacji zgodnej z Berlinem do 7 kwietnia, w przeciwnym razie mogą zaryzykować działanie w przestarzałej sieci. Na szczęście zwykli użytkownicy, portfele i giełdy nie będą musieli podejmować żadnych działań. Z wieloma przeszkodami, przed którymi stanęła sieć Ethereum od czasu aktualizacji Stambułu, Berlin jest długo oczekiwanym krokiem naprzód.

Jednak wraz z gwałtownym rozwojem i wzrostem popytu na altcoiny, NFT i DeFi,  okaże się, czy ta aktualizacja sprawi, że transakcje będą przebiegać sprawniej, a ceny gazu spadną. Warto dodać, że obecne ruchy ETH wykazują mocno byczy charakter zarówno w długim, jak i krótkim okresie.

Kurs Ethereum
Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
Ważna aktualizacja Ethereum ma zostać dziś wdrożona
reklama
reklama