Wartość LUNA należących do Binance spadła z 1,6 mld USD do zaledwie 3 tys. dolarów | Wiadomości | CrypS.

Wartość LUNA należących do Binance spadła z 1,6 mld USD do zaledwie 3 tys. dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao powiedział w poniedziałek, że giełda kryptowalutowa nigdy nie sprzedała 15,4 mln LUNA, które otrzymała w zamian za inwestycję o wartości 3 mln USD poczynioną w ekosystemie Terra w 2018 roku.


Udziały Binance w tokenie zarządzania Terra były w pewnym momencie warte 1,6 miliarda dolarów. Teraz ich wartość wynosi zaledwie 2461 dolarów i nadal znajdują się w portfelu, do którego zostały wysłane – “nigdy nie zostały przeniesione ani sprzedane” – napisał Zhao w tweecie.

W portfelu znajduje się 3,4 miliona LUNA, a reszta trafiła do stakingu. rzecznik Binance powiedział dla portalu Binance:

W 2021 roku do stakowania użyto 12 milionów LUNA. I w ten sposób ten adres otrzymuje nagrody UST, Binance Labs nigdy wcześniej nie inwestowało w UST.

12 milionów TerraUSD (UST), algorytmicznego stablecoina Terra, zostało wypłacone jako nagrody z 8 milionów LUNA, które Binance stakowało na Orion.Money oraz 4 milionów LUNA, które firmy postawiły za pomocą protokołu Staked. Obie transakcje miały miejsce 1 lipca 2021 roku.

Po burzliwym tygodniu, który rozpoczął się od utraty przez UST powiązania z dolarem w zeszły poniedziałek, blockchain Terra został dwukrotnie wstrzymany w celu przegrupowania i ograniczenia szkód.

W chwili pisania tego tekstu łańcuch został wznowiony, a UST jest notowany po 0,10 USD.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.