Terra wstrzymuje blockchain przy bloku 7603700! | Wiadomości | CrypS.

Terra wstrzymuje blockchain przy bloku 7603700!

Zerelik Maciej
terra luna spadek

Terraform Labs, firma deweloperska stojąca za siecią Terra, zamieściła w czwartek informację potwierdzającą, że blockchain został zatrzymany na wysokości bloku 7603700. W poście wyjaśniono, że sieć została zawieszona, aby ograniczyć ryzyko ataków governance.


W tweecie możemy przeczytać:

Walidatorzy Terra podjęli decyzję o wstrzymaniu łańcucha Terra, aby zapobiec governance atakom po silnej inflacji $LUNA i znacznie zmniejszonym koszcie ataku.

Kilka minut później Terraform Labs zamieściła kolejną aktualizację, w której poinformowała, że walidatorzy Terra stosują poprawkę i wkrótce ponownie uruchomią sieć.

Informacja jest następstwem faktu, że stablecoin UST stracił powiązanie z dolarem. Po raz pierwszy sytuacja miała miejsce w sobotę i od tego casu nie udało mu się powrócić do zamierzonej ceny.

W rezultacie załamała się również LUNA. Kiedy UST stracił swoje powiązanie z dolarem, LUNA wpadła w spiralę śmierci, ponieważ użytkownicy zaczęli masowo wychodzić ze swoich pozycji.

W ciągu ostatnich kilku dni LUNA doświadczyła ekstremalnej presji sprzedaży i dziś po południu spadła poniżej jednego centa. Jeszcze tydzień temu jej wartość oscylowała w okolicach 80 USD.

terra luna spadek
reklama
reklama