„Wilk z Wall Street” stracił 300 tysięcy USD przez hakerów

„Wilk z Wall Street” Jordan Belfort przyznaje, że stracił 300 000 $ przez hakerów krypto

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
„Wilk z Wall Street” Jordan Belfort stracił przez hakerów 300 tysięcy dolarów

Jordan Belfort, znany jako “Wilk z Wall Street”,  przyznał się do utraty 300 tysięcy dolarów w wyniku ataku hakerów kryptowalutowych. Jednocześnie podkreślił znaczenie regulacji tego sektora.


Jordan Belfort padł ofiarą kryptowalutowych hakerów

Były makler giełdowy, powszechnie znany jako “Wilk z Wall Street”, przyznał się do tego, że w ubiegłym roku padł ofiarą hakerów kryptowalutowych. Twierdzi, że po włamaniu stracił około 300 tysięcy dolarów cyfrowych walut przechowywanych w portfelu MetaMask. Poinformował o tym podczas wywiadu z Yahoo Finance:

Straciłem około 300 tysięcy dolarów na MetaMask w zeszłym roku.

Nie sprecyzował, w jaki sposób został zhakowany, kiedy dokładnie, jak również czy było (lub jest) prowadzone jakiekolwiek dochodzenie w tej sprawie. Powiedział jednak, że od czasu tego incydentu przechowuje swoje aktywa w zimnym magazynie zamiast w gorących portfelach kryptowalut.

“Wolf of Wall Street” wzywa do szerszej regulacji kryptowalut

Jordan Belfort twierdzi, że po to, by zminimalizować takie incydenty, konieczne jest wprowadzenie szerszych regulacji branży. Jego zdaniem, Bitcoin (BTC) prawdopodobnie rozkwitłby w regulowanym środowisku:

Jest w rozpaczliwej potrzebie regulacji, rozpaczliwej potrzebie SEC [Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd] lub kogoś, kto wkroczy tutaj i wprowadzi przynajmniej jakiś poziom porządku do chaosu.

Zasugerował także, że zdecydowana większość kryptowalut, tj. około 99,99% z nich, powinna być regulowana jako papiery wartościowe.

Jordan Belfort na temat FTX

Przez znaczną część wywiadu Belfort omawiał upadek FTX i problemy spółki. Powiedział, że istnieje „błędne przekonanie” na temat FTX:

Świat kryptowalut ma dziwny sposób nadawania etykiet i nazywania rzeczy, którymi nie są. Na przykład FTX, moim zdaniem, nie jest giełdą. To […] samorozliczająca się firma maklerska.

Według Belforta, to co zrobiła firma, było oszustwem.

„Wilk z Wall Street” Jordan Belfort stracił przez hakerów 300 tysięcy dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.