W Minecrafcie nie będzie żadnych NFT | Wiadomości | CrypS.

W Minecrafcie nie będzie żadnych NFT

Anna Sutowicz
Minecraft NFT

Mojang, czyli twórca Minecrafta na ten moment stanowczo odcina się od tematu NFT. Twierdzi, że niewymienne tokeny są sprzeczne z polityką firmy.


Minecraft, dziesięcioletnia produkcja Mojang Studios to najpopularniejsza gra wszech czasów. Zasadniczo oferuje graczom wolną rękę w kreowaniu światów i doświadczeń. W celu zapewnienia im odpowiednich wrażeń, twórcy uznali, że technologia blockchain nie będzie integrowana z aplikacjami klienckimi i serwerowymi Minecrafta. W grze nie pojawią się niewymienne tokeny NFT.

NFT niezgodne z wartościami firmy

Według oświadczenia Mojang Studios, każde z zastosowań niewymiennych tokenów NFT w grze Minecraft tworzy własność cyfrową, która oparta jest na niedostatku oraz wykluczeniu, a to nie jest zgodne z wartościami firmy:

Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odwraca uwagę od grania i zachęca do spekulacji, co naszym zdaniem jest niezgodne z długoterminową radością i sukcesem naszych graczy.

Aby zapewnić graczom Minecrafta bezpieczne i wszechstronne wrażenia, technologii blockchain nie wolno integrować z naszymi aplikacjami klienckimi i serwerowymi Minecraft ani wykorzystywać ich do tworzenia NFT związanych z jakąkolwiek zawartością w grze, w tym światami, skórkami, postaciami, przedmiotami.

Zabrałyby radość z gry?

Twórca zwrócił uwagę na obawy związane z kontrolą jakości, oszustwami i NFT sprzedawanymi po sztucznie zawyżonych wartościach. Stwierdzono również, że nastawienie na spekulację wokół NFT może w sposób negatywny wpłynąć na długoterminową radość graczy.

Jego zdaniem, konieczność korzystania przez niektóre NFT z zewnętrznych podmiotów zarządzających aktywami oznacza, że pojawia się ryzyko utraty funduszy przez graczy w przypadku zniknięcia tego podmiotu zarządzającego aktywami:

Nie mamy obecnie planów wdrażania technologii blockchain do Minecrafta.

Twórca zapowiada, że będzie obserwować ewolucję NFT, jednak na ten moment nie planuje wdrożenia tej technologii.

Minecraft NFT
reklama
reklama