W Minecrafcie nie będzie żadnych NFT | Wiadomości | CrypS.

W Minecrafcie nie będzie żadnych NFT

Anna Sutowicz
Minecraft NFT

Mojang, czyli twórca Minecrafta na ten moment stanowczo odcina się od tematu NFT. Twierdzi, że niewymienne tokeny są sprzeczne z polityką firmy.


Minecraft, dziesięcioletnia produkcja Mojang Studios to najpopularniejsza gra wszech czasów. Zasadniczo oferuje graczom wolną rękę w kreowaniu światów i doświadczeń. W celu zapewnienia im odpowiednich wrażeń, twórcy uznali, że technologia blockchain nie będzie integrowana z aplikacjami klienckimi i serwerowymi Minecrafta. W grze nie pojawią się niewymienne tokeny NFT.

NFT niezgodne z wartościami firmy

Według oświadczenia Mojang Studios, każde z zastosowań niewymiennych tokenów NFT w grze Minecraft tworzy własność cyfrową, która oparta jest na niedostatku oraz wykluczeniu, a to nie jest zgodne z wartościami firmy:

Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odwraca uwagę od grania i zachęca do spekulacji, co naszym zdaniem jest niezgodne z długoterminową radością i sukcesem naszych graczy.

Aby zapewnić graczom Minecrafta bezpieczne i wszechstronne wrażenia, technologii blockchain nie wolno integrować z naszymi aplikacjami klienckimi i serwerowymi Minecraft ani wykorzystywać ich do tworzenia NFT związanych z jakąkolwiek zawartością w grze, w tym światami, skórkami, postaciami, przedmiotami.

Zabrałyby radość z gry?

Twórca zwrócił uwagę na obawy związane z kontrolą jakości, oszustwami i NFT sprzedawanymi po sztucznie zawyżonych wartościach. Stwierdzono również, że nastawienie na spekulację wokół NFT może w sposób negatywny wpłynąć na długoterminową radość graczy.

Jego zdaniem, konieczność korzystania przez niektóre NFT z zewnętrznych podmiotów zarządzających aktywami oznacza, że pojawia się ryzyko utraty funduszy przez graczy w przypadku zniknięcia tego podmiotu zarządzającego aktywami:

Nie mamy obecnie planów wdrażania technologii blockchain do Minecrafta.

Twórca zapowiada, że będzie obserwować ewolucję NFT, jednak na ten moment nie planuje wdrożenia tej technologii.

Minecraft NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.