Vitalik Buterin znowu zdumpował psie coiny | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin znowu zdumpował psie coiny

Maciej Żerelik
Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu

Vitalik Buterin wyprzedał kolejne psie monety warte 4,3 miliona dolarów, które trafiły do jego portfela w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Część pozyskanych w ten sposób funduszy przeznaczył na pomoc szczytnym celom.

Współzałożyciel Ethereum we wtorek sprzedał na giełdzie Uniswap psie monety mimowolnie wysłane do jego portfela. Pozbył się tym samym Aidi Inu, Small Doge, Jejudoge, Baby Shiba, Kishu Inu i HuskyToken o łącznej wartości ponad 4,3 miliona dolarów.

Jednak ze względu na brak płynności tych niszowych monet, całkowita kwota, jaką otrzymał po sprzedaży to tylko ok. 1,8 mln dolarów. Wraz z dumpem ucierpiały ceny podróbek DOGE. Największy przegrany, Baby Shiba, stracił aż 72%.

Po sukcesie Dogecoina na początku tego roku, na rynku pojawiły się jego liczne kopie. Twórcy tych projektów często wysyłają duże ilości tokenów do portfela Buterina, mając nadzieję, że jego pozycja nada ich projektom legitymizację lub zadziała jak spalanie tokenów, usuwając duże ilości coinów z obiegu.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Buterin oczyszcza swój portfel w ten sposób. W maju wyrzucił na rynek ogromne ilości Shiba Inu, Akita Inu i Dogelon Mars. Łącznie coiny te były warte wtedy 63 miliony. Gdy płynność na giełdach się skończyła, Buterin zaczął rozdawać tokeny. Przekazał wtedy kolejny miliard dolarów w Shiba Inu do India Covid-Relief Fund.

Tym razem twórca Ethereum również wykorzystał wpływy do pomocy szczytnym celom. Dane z Etherscan pokazują, że przekazał prawie 200 000 dolarów na zakup i spalenie 8% podaży tokenów UBI od Proof of Humanity.

Proof of Humanity to projekt, którego celem jest weryfikacja ludzkiej tożsamości w sposób zdecentralizowany. Współpracuje on z Democracy Earth w celu uruchomienia inicjatywy Universal Basic Income. Projekt dystrybuuje tokeny UBI do wszystkich zweryfikowanych ludzi.

Poprzez spalenie tokenów UBI, Buterin zmniejsza całkowitą podaż, zwiększając tym samym wartość tokenów innych posiadaczy. Dodatkowo, ruch ten sygnalizuje jego wsparcie dla projektu.

Podczas gdy najnowsza czystka psich monet nie była tak duża, jak poprzednia w maju, może nie być ostatnia. Buterin wcześniej opublikował publiczną wiadomość on-chain wzywającą ludzi do zaprzestania wysyłania mu dużych ilości niechcianych tokenów. Wygląda jednak, ze bezskutecznie.

Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.