PayPal podnosi limit zakupu kryptowaluty do 100 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

PayPal podnosi limit zakupu kryptowaluty do 100 tys. USD

Mariusz Przepiórka
PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców

Firma PayPal poinformowała, że podnosi limit zakupu kryptowalut dla obywateli USA do 100 000 USD tygodniowo. Wcześniej limit ten wynosił 20 000 USD tygodniowo. Firma twierdzi, że ruch ten ma na celu zaoferowanie użytkownikom „większego wyboru i elastyczności w zakupie kryptowalut”.

PayPal już w październiku 2020 roku ogłosił, że przechodzi do przestrzeni kryptowalutowej, a następnie umożliwił uprawnionym klientom z siedzibą w Stanach Zjednoczonych wykorzystanie kryptowalut do handlu i płatności. Firma początkowo ogłosiła, że użytkownicy będą ograniczeni do zakupu 10 000 USD w kryptowalutach tygodniowo, jednak z czasem limit został podniesiony do 20 000 USD.

Platforma rozszerza funkcje dla użytkowników kryptowalut współpracując z giełdą Coinbase, aby umożliwić zakupy kryptowalut za pośrednictwem giełdy. W kwietniu tego roku należąca do PayPala platforma płatnicza Venmo również wprowadziła handel kryptowalutami. Przed informacją o uruchomieniu płatności krypto przez Venmo, dyrektor generalny Dan Schulman powiedział, że oczekuje, że średni miesięczny wolumen transakcji kryptowalutowych na PayPal osiągnie 200 mln USD w ciągu kilku miesięcy.

Według portalu analitycznego Statista, PayPal miał około 392 milionów aktywnych kont użytkowników w pierwszym kwartale 2021 roku. Firma nadal inwestuje w firmy z branży blockchain, w tym Blockchain Capital i platformę TRM Labs.

PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców
reklama
reklama