Użytkownicy Binance nie mogą wypłacić GBP i EUR | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy Binance nie mogą wypłacić GBP i EUR

Zerelik Maciej
binance

Giełda Binance rozesłała informacje do swoich użytkowników, w której informuje, że nie mogą oni realizować wypłat w funtach brytyjskich (GBP) i euro (EUR).

Proszę zwrócić uwagę, że Wypłaty Bankowe GBP (poprzez Faster Payments) zostały tymczasowo zawieszone. Pracujemy, aby wznowić tę usługę tak szybko, jak to możliwe.

– zaznaczył Binance w komunikacie do użytkowników.

Podobna wiadomość została rozesłana do użytkowników korzystających z EUR.

Binance zaznaczyła również, że użytkownicy nadal mogą kupować kryptowaluty przy użyciu tych walut za pomocą kart kredytowych i debetowych.

Dzisiejsze działania są prawdopodobnie wynikiem decyzji Clear Junction o zerwaniu więzi z giełdą.

Zdecydowaliśmy się zawiesić zarówno płatności w GBP, jak i EUR i nie będziemy już ułatwiać wpłat ani wypłat [dla Binance].

– stwierdził główny partner Binance na rynku europejskim – Clear Junction w dniu 12 lipca.

Clear Junction, firma finansowa z siedzibą w Londynie, służyła jako procesor płatności dla Binance od czerwca 2020 roku.

Problemy Binance

W zeszłym tygodniu kilka banków, w tym Barclays i Santander, zablokowało użytkownikom możliwość dokonywania płatności na rzecz Binance. Dodatkowo, Binance w zeszłym tygodniu tymczasowo wyłączył płatności SEPA.

Firma już wcześniej zablokowała wypłaty GPB za pośrednictwem Faster Payments. Miało to miejsce okokoło dnia 28 czerwca. Giełda powołała się wtedy na konserwację systemu.

Ostatnia fala ograniczeń jest prawdopodobnie wynikiem ostrzeżenia FCA, które zniechęca brytyjskie banki do współpracy z Binance.

binance
reklama
reklama