Clear Junction kończy współpracę z Binance | Wiadomości | CrypS.

Clear Junction kończy współpracę z Binance

Konrad Juszczyk
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Brytyjska firma przetwarzająca płatności – Clear Junction odmówiła przetwarzania płatności związanych z Binance.

Koniec współpracy z Binance

Kolejna firma postanowiła zdystansować się od Binance po wielu negatywnych informacjach wokół giełdy w ostatnich tygodniach. Clear Junction zawiesił swoją współpracę po ruchach Barclays i Santandera. Najnowsza informacja została podana na stronie internetowej firmy płatniczej oraz opublikowana przez Adama Samsona z Financial Times na Twitterze.

Zdecydowaliśmy się zawiesić płatności zarówno w GBP, jak i EUR i nie będziemy już ułatwiać wpłat lub wypłat na rzecz lub w imieniu platformy handlu kryptograficznego. Clear Junction działa w pełnej zgodności z przepisami i wytycznymi FCA w zakresie obsługi płatności Binance.

Financial Conduct Authority (FCA) stoi na czele nadzoru regulacyjnego finansów w Wielkiej Brytanii. Pod koniec czerwca 2021 roku organ regulacyjny orzekł, że Binance Markets Limited (BML) musi zaprzestać działalności w Wielkiej Brytanii. Po wiadomościach od FCA oraz obawach regulacyjnych dotyczących Binance, Barclays zawiesił swoim klientom korzystanie z kart płatniczych na Binance. Następnie brytyjski oddział Santander postanowił zawiesić interakcję klientów z giełdą kryptowalut. Na dodatek 7 lipca Polska Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała komunikat, w którym zaleciła szczególną ostrożność podczas korzystania z giełdy kryptowalut Binance.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama