USDT dwukrotnie wyprzedza USDC pod względem kapitalizacji | Wiadomości | CrypS.

USDT dwukrotnie wyprzedza USDC pod względem kapitalizacji

Dawid Kucharczyk
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Wraz z chwilowym depegiem USDC, kapitalizacja rynkowa Tethera wzrosła do 74,7 mld USD, prawie dwukrotnie więcej niż u najbliższego konkurenta. W chwili pisania tego tekstu stablecoin z Circle jest skapitalizowany na poziomie 37,6 mld USD.


Według Glassnode, dominacja Tethera w segmencie stablecoinów wzrosła do 58,1%, najwyższego poziomu dla tego aktywa od września 2021 roku.

dominacja stablecoiny

Ta sama liczba dla USDC spadła do 30%. Stablecoin osiągnął szczyt na poziomie 38% latem 2022 roku, kiedy USDT tracił swój peg do dolara w związku z upadkiem ekosystemu Terra. Emitent nie doświadczył jednak problemów ze spłatą i w ciągu jednej nocy odkupił aktywa o wartości 600 mln USD.

Problemy BUSD

Kolejnym czynnikiem wzrostu popularności USDT są prawdopodobnie problemy regulacyjne Binance (BUSD), którego dominacja kształtuje się na poziomie 11%.

W lutym Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork wszczął dochodzenie w sprawie partnera giełdy w zakresie emisji BUSD, firmy Paxos. Organizacja poinformowała, że wstrzymała emisję stablecoinów i zakończyła współpracę z Binance.

Na początku marca kapitalizacja stablecoina największej giełdy kryptowalutowej spadła poniżej 10 mld USD po raz pierwszy od końca czerwca 2021 roku.

Dla przypomnienia, algorytmiczne stablecoiny DAI i FRAX również straciły swój peg do dolara wraz z USDC.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.