USDC nie jest już poparte dolarami amerykańskimi | Wiadomości | CrypS.

USDC nie jest już poparte dolarami amerykańskimi

Konrad Juszczyk
usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw

USD Coin (USDC), stabilna moneta Circle, najwyraźniej straciła jedną ze swoich największych przewag konkurencyjnych nad swoim rywalem, Tetherem (USDT).

USDC traci przewagę

Giełda Coinbase stwierdza od teraz, że USDC jest „wspierany przez w pełni zastrzeżone aktywa”, w przeciwieństwie do wcześniej widniejącego roszczenia „poparte dolarami amerykańskimi na koncie bankowym”. Największa giełda kryptowalut w USA dokonała tej ważnej zmiany na stronie USD Coin tuż po audycie, który ujawnił, że nie wszystkie rezerwy USDC były utrzymywane w gotówce.

USDC na Coinbase
Zmiana komunikatu na Coinbase

Od samego początku, USDC poszybował w górę jako stablecoin w pełni wspierany przez dolary amerykańskie. Z drugiej strony, Tether znalazł się w niemałych problemach z organami regulacyjnymi z powodu nieujawnionych papierów komercyjnych stanowiących prawie połowę całkowitych rezerw USDT. Audyt przeprowadzony przez międzynarodową firmę doradztwa podatkowego Grant Horton wykazał, że 61% rezerw USDC było utrzymywanych w gotówce i ekwiwalentach środków pieniężnych, podczas gdy 9% rezerw było utrzymywanych w papierach komercyjnych.

rezerwy USDC

USD Coin (USDC) to ósma co do wielkości kryptowaluta z łączną kapitalizacją rynkową przekraczającą 28 miliardów dolarów. USDC jest również drugim co do wielkości stablecoinem po Tether (USDT), który ma prawie 63 miliardy dolarów w aktywach, zgodnie z najnowszym raportem.

usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw
reklama
reklama