Upadek FTX skutkuje rekordową sprzedażą portfeli sprzętowych | Wiadomości | CrypS.

Upadek FTX skutkuje rekordową sprzedażą portfeli sprzętowych

Redakcja
jaki portfel kryptowalut wybrać?

Producenci portfeli sprzętowych Ledger i Trezor odnotowali znaczny wzrost sprzedaży urządzeń. Wszystko ze względu na niepewność wywołaną upadkiem giełdy FTX. Takie informacje podaje Decrypt


Dyrektor generalny Ledger – Pascal Gauthier, powiedział:

Ledger miał w zeszłym tygodniu najwyższą sprzedaż w historii. […] Użytkownicy zdali sobie sprawę, że musimy wrócić do decentralizacji i samodzielnego przechowywania. ‘Nie twoje klucze, nie twoje monety’. To powiedzenie jest tak stare jak kryptowaluty, ale nigdy nie było bardziej aktualne.

Trezor jest podobnego zdania. Według analityka firmy zajmującej się bitcoinami, Josepha Tetka, od 7 listopada nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży.

Użytkownicy przenoszą się na DEXy

Sytuacja wokół FTX spowodowała również reorientację wielu użytkowników w kierunku zdecentralizowanych giełd. Jak podaje Dune Analytics, w ubiegłym tygodniu obroty w tym segmencie wyniosły 27 mld USD – wzrost o 62% w stosunku do poprzedniego okresu.

Skok nastąpił 8 listopada, w obliczu nieśmiałego porozumienia w sprawie zakupu FTX przez konkurencyjną platformę – Binance. 10 listopada wolumen wyniósł 8 mld dolarów, czyli ponad czterokrotnie więcej niż średnia miesięczna.

Na Uniswap obroty wzrosły z 1,4 mld USD do 4,2 mld USD między 7 a 8 listopada, a w kolejnych dwóch dniach odpowiednio 5,2 mld USD i 4,8 mld USD.

dune analytics

Według Glassnode, tempo miesięcznych odpływów bitcoinów z bilansów giełd do zimnych portfeli wyniosło w listopadzie 106 000 BTC.

Były CEO MicroStrategy Michael Saylor i CEO Binance Changpeng Zhao wezwali wcześniej do samodzielnego przechowywania kryptowalut. Ten drugi porównał obecną sytuację w branży do kryzysu finansowego z 2008 roku. Według Zhao, w najbliższych tygodniach mogą upaść kolejne firmy.

jaki portfel kryptowalut wybrać?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.