Były CTO Ripple utracił dostęp do portfela z 7002 BTC | Wiadomości | CrypS.

Były CTO Ripple utracił dostęp do portfela z 7002 BTC

Konrad Juszczyk
Były CTO Ripple stracił dostęp do 7002 BTC

Były dyrektor ds. technicznych Ripple i dyrektor generalny Coil, Stefan Thomas, ma jeszcze dwie próby przywrócenia dostępu do portfela z 7002 BTC.

Stefan Thomas, ma jeszcze dwie szanse na odgadnięcie hasła do portfela, który zawiera w BTC $.... Hasło pozwoli mu odblokować dysk twardy, znany jako IronKey, który zawiera klucze prywatne do portfela cyfrowego. Problem polega na tym, że Thomas wiele lat temu zgubił dokument, w którym zapisał hasło do swojego IronKey. Ten daje użytkownikom 10 szans, zanim zaszyfruje zawartość portfela na zawsze.

„Od tamtej pory wypróbowałem osiem swoich najczęściej używanych formuł haseł – bezskutecznie.”

Thomas umieścił swój portfel w bezpiecznym skarbcu w nadziei, że kryptolodzy wymyślą nowy sposób łamania złożonych haseł. Według Chainanalysis około 140 miliardów dolarów w bitcoinach, czyli 20% z istniejących 18,5 miliona BTC, znajduje się w zagubionych lub zapomnianych portfelach kryptowalut. Właściciele bitcoinów, którzy nie mają dostępu do swoich portfeli, mówią o niekończących się dniach i nocach frustracji, gdy próbowali uzyskać dostęp do swoich fortun.

Wallet Recovery Services, firma, która pomaga znaleźć zgubione klucze cyfrowe, twierdzi, że otrzymuje 70 wniosków dziennie od osób, które potrzebują pomocy w odzyskaniu swoich środków (trzy razy więcej niż miesiąc temu). Są jednak przypadki, gdy szczęśliwcy odnajdują po wielu latach dostęp do małej fortuny jak użytkownik Reddita odzyskawszy dostęp do 127 BTC.

Bitcoin w krótkim czasie uczynił wielu jego posiadaczy bardzo bogatymi, nawet gdy pandemia koronawirusa spustoszyła światową gospodarkę. Cena BTC wciąż jest o ponad 50 procent wyższa niż miesiąc temu, kiedy przekroczyła swój poprzedni rekord wszechczasów wynoszący około 20,000 dolarów.

Były CTO Ripple stracił dostęp do 7002 BTCreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.