Trzy japońskie banki przetestują stablecoiny oparte na Japan Open Chain | Wiadomości | CrypS.

Trzy japońskie banki przetestują stablecoiny oparte na Japan Open Chain

Dawid Kucharczyk
japonia rezygnuje z tworzenia cbdc

Tokyo Kiraboshi Financial Group, Minna no Bank i The Shikoku Bank przetestują działanie stablecoinów opartych na blockchainie Japan Open Chain. Takie informacje podaje Coindesk.


Instytucje finansowe wykorzystają w eksperymencie rozwiązanie infrastrukturalne od GU Technologies. W komunikacie prasowym możemy przeczytać:

Przeprowadzimy badanie, aby potwierdzić, że każdy bank jest w stanie wyemitować swój własny stablecoin, który może być używany w portfelach Ethereum, takich jak MetaMask, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z ustawą o usługach płatniczych.

Restrykcyjne podejście

Po upadku Terry w 2022 roku japońskie władze przyjęły szereg restrykcyjnych środków dot. stablecoinów, aby chronić inwestorów. Rząd planuje jednak zezwolić tego typu kryptowalutom emitowanym poza krajem na notowania na lokalnych giełdach.

Nowe zasady, które zostaną wprowadzone w czerwcu, pozwolą lokalnym platformom na sprzedaż stablecoinów, które spełnią określone warunki.

W styczniu Japoński Urząd Usług Finansowych (FSA) zwrócił się do globalnych regulatorów o traktowanie branży kryptowalutowej tak samo surowo jak banków. Mamoru Yanase, zastępca dyrektora Biura Rozwoju i Zarządzania Strategią FSA, w wywiadzie wskazał na potrzebę lepszej kontroli:

Jeśli chcesz wdrożyć skuteczną regulację, musisz zrobić to, co robisz z tradycyjnymi instytucjami finansowymi. […] Ostatni skandal FTX nie był spowodowany wadami w technologii kryptowalutowej. Został spowodowany przez słabe zarządzanie, słabe kontrole wewnętrzne i brak odpowiedniego nadzoru.

japonia rezygnuje z tworzenia cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.