Japonia: wyznaczono termin złagodzenia regulacji dotyczących stablecoinów

Japonia zezwoli na handel stablecoinami

Anna Sutowicz
Japonia łagodzi regulacje dotyczące stablecoinów

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) pracuje nad zniesieniem zakazu krajowej dystrybucji stablecoinów. Jeszcze w tym roku planuje dopuszczenie do obrotu tych, które przejdą indywidualne kontrole.


Oczekuje się, że nowe regulacje Japonii, które pozwolą inwestorom na handel przy użyciu stablecoinów zostaną przyjęte nie później niż w czerwcu 2023 roku. Takie informacje podaje lokalny organ finansowy.

To [dokument] ma zostać upublicznione i wejść w życie po zamknięciu publicznego komentarza, dokładna data nie została jeszcze ustalona. (…) Nie oznacza to, że wszystkie zagraniczne produkty tzw. stablecoinów będą dozwolone bez żadnych ograniczeń – stwierdził rzecznik Japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA).

Jego zdaniem, akceptację otrzymają wyłącznie te aktywa, które przejdą „indywidualne kontrole” i zagwarantują przy tym bezpieczeństwo w zakresie ochrony konsumentów. Nie jest jeszcze wiadomo, czy władze zezwolą na notowanie USDT lub USDC wspieranych przez dolara amerykańskiego.

Japonia i regulacje dotyczące stablecoinów

Restrykcje odnoszące się do „zagranicznych” stablecoinów zostały wprowadzone po majowym krachu Terry. Według oficjalnych danych, uwagi publiczne w sprawie zmian w ustawie będą przyjmowane do 31 stycznia 2023 roku. Japońskie nowe regulacje dotyczące stablecoinów są częścią proponowanych zamówień i rozporządzeń gabinetu w sprawie zmiany ustawy o usługach płatniczych z 2022 roku.

Nowe przepisy, które mają wejść w życie w 2023 roku, najwyraźniej wpłynęły na wiele firm kryptowalutowych, ponieważ żadna z ponad trzydziestu zarejestrowanych przez FSA japońskich giełd nie oferowała od tego czasu operacji stablecoin.

Japonia łagodzi regulacje dotyczące stablecoinówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.