Japonia przyjmuje przepisy regulujące stablecoiny | Wiadomości | CrypS.

Japonia przyjmuje przepisy regulujące stablecoiny

Mariusz Przepiórka
Parlament Japonii przyjął wytyczne ws. regulacji stablecoinów

Japoński parlament wprowadził ramy prawne dla stablecoinów, gwarantujące, że są one powiązane z jenem lub inną walutą fiducjarną oraz że ich posiadacze mają prawo do ich wykupu po wartości nominalnej. Informację na ten temat przekazał serwis Bloomberg.


Rządy starają się zapewnić ochronę osobom inwestującym w stablecoiny po tym, jak nagłe załamanie TerraUSD doprowadziło do wielomiliardowych strat na aktywach, które początkowo były reklamowane jako bezpieczne.

Według serwisu Bloomberg, ramy prawne dla stablecoinów zaczną obowiązywać za rok. W najbliższych miesiącach japoński Urząd ds. Usług Finansowych opracuje szczegółowe przepisy dla emitentów stablecoinów.

Japoński parlament określił status prawny stablecoinów jako, co do zasady, cyfrowego pieniądza. Oznacza to, że stablecoiny mogą być emitowane tylko przez licencjonowane banki, zarejestrowanych agentów transferów pieniężnych i firmy powiernicze.

Parlament Japonii przyjął wytyczne ws. regulacji stablecoinówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.