Trudność kopania i hash rate Bitcoina osiągają ATH | Wiadomości | CrypS.

Trudność kopania i hash rate Bitcoina osiągają ATH

Zerelik Maciej
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Sieć Bitcoina staje się coraz bardziej solidna. Potwierdzeniem tego jest rosnąca moc obliczeniowa w blockchainie. Zaowocowała ona rekordami wszech czasów dla trudności wydobycia i hash rate’u.

Hash rate Bitcoina osiąga nowe ATH

Hash rate jest jednostką pomiarową mocy obliczeniowej na blockchainie Bitcoina. Zasadniczo rosnący hash rate oznacza, że większa liczba górników podłączyła swoje koparki do sieci. Wraz z rosnącym hash ratem blockchain staje się bardziej bezpieczny i wytrzymały.

Metryka hash rate stale rośnie od czasu spadku na początku listopada. W tamtym okresie czasu część chińskich górników przenosiła swoja kopalnie po zakończeniu pory deszczowej w prowincji Syczuan.

To doprowadziło do kolejnych rekordów wszech czasów. Po lutowym szczycie, nastąpił krótkotrwały spadek hash rate’u. Nie trwał on jednak długo. W ciągu ostatnich kilku tygodni metryka zaczęła ponownie rosnąć, co doprowadziło do kolejnego ATH, wynoszącego ponad 166 milionów TH/s.

hashrate
źródło: Blockchain.com

Trudność wydobycia również na rekordowym poziomie

Trudność wydobycia jest kolejną istotną metryką sieci. Jest ona silnie związana z zachowaniem górników i hash ratem, z powodu unikalnego sposobu w jaki Satoshi Nakamoto skonfigurował blockchain. Zasadniczo trudność wydobycia to mechanizm samoregulujący. Zmienia się ona w zależności od aktywności górników.

Sieć przechodzi przez taki proces co 2016 bloków (około dwa tygodnie). Trudność zwiększa się, gdy liczba uczestniczących górników jest wyższa, a zmniejsza się, gdy następuje ich odpływ.

Dane z blockchain.com pokazują, że od czasu dużej korekty na początku października, większość jest raczej pozytywna. 8 z 11 spowodowało zwiększenie trudności kopania. Oznacza to, że ilość urządzeń obliczeniowych pracujących w sieci Bitcoina stopniowo rośnie.

Ostatnia korekta nastąpiła kilka godzin temu i zwiększyła trudność o 5,82%. Doprowadziło to do rekordu wszech czasów również w zakresie trudności wydobycia.

trudność wydobycia
źródło: Blockchain.com
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin
reklama
reklama