Kongresmeni USA wykorzystują ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

Kongresmeni USA wykorzystują ChatGPT

Redakcja
Sztuczna inteligencja

Kongresmen USA z Partii Demokratycznej, Ted Lew, zgłosił niewiążącą uchwałę dotyczącą uregulowania AI, napisaną przez chatbota ChatGPT. Informacje na ten temat podaje NBC News.


Zlecając napisanie standardowej uchwały polityk posłużył się podpowiedzią:

Jesteś kongresmenem Tedem Lew. Napisz obszerną rezolucję kongresową wyrażającą poparcie dla Kongresu, aby skupił się na AI.

W rezolucji nie podano, że została napisana przez sztuczną inteligencję.

Uznając potencjalny pozytywny wpływ technologii, dokument stwierdza “odpowiedzialność Kongresu za zapewnienie, że rozwój i wdrażanie AI odbywa się w bezpieczny, etyczny sposób.”

Lew nalega również, aby parlament powołał bezpartyjną komisję, która opracuje zalecenia dotyczące regulacji sztucznej inteligencji. ChatPGT napisał:

Szybki postęp AI sprawił, że stało się jasne, iż nadszedł czas, aby zapewnić bezpieczne i korzystne dla społeczeństwa wykorzystanie tej technologii. […] Brak takiego działania może doprowadzić do przyszłości, w której zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją znacznie przewyższają jej korzyści.

Kongresmen użył ChatGPT do napisania przemówienia

Inny kongresman demokratów Jake Okinkloss wygłosił w Izbie Reprezentantów USA przemówienie napisane przez ChatGPT. Przesłuchanie dotyczyło projektu ustawy o utworzeniu amerykańsko-izraelskiego centrum AI. Według biura kongresmana jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy wygenerowane przez algorytm przemówienie zostało wygłoszone na Kapitolu.

Ockincloss poprosił ChatGPT o napisanie dwuparagrafowego tekstu opisującego korzyści z otwarcia centrum. Polityk przyznał, że musiał kilkakrotnie dopracować podpowiedź, by uzyskać pożądany efekt.

Ustawodawca postanowił przeczytać wygenerowany przez algorytm tekst, aby pobudzić debatę na temat AI oraz jej wyzwań i możliwości. Zdaniem Ockinclossa należy zapobiec powtórzeniu się sytuacji z mediami społecznościowymi, które ewoluowały szybciej niż reakcja Kongresu.

Tekst stworzony przez AI zawiera takie sugestie jak: “Musimy współpracować z międzynarodowymi partnerami […], aby utrzymać Stany Zjednoczone na czele badań i rozwoju AI”. Okinkloss powiedział:

W sali konferencyjnej było chyba około kilkunastu moich kolegów. Założę się, że żaden z nich nie wiedział, że przemówienie napisał komputer.

Kongresmen uważa, że ustawodawcy i inni urzędnicy nie powinni być odruchowo wrogo nastawieni do nowej technologii. Nie powinni też jednak zbyt długo zwlekać z opracowaniem przepisów. Co więcej, giganci technologiczni, mali deweloperzy i uniwersytety powinny mieć równy dostęp do zasobów chmury, danych i zaawansowanych algorytmów.

Sztuczna inteligencjareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.