Token Revolut nagrodzi lojalność klientów | Wiadomości | CrypS.

Token Revolut nagrodzi lojalność klientów

Redakcja
revolut

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Revolut planuje wprowadzić swój własny token. Jak się okazuje, jego celem będzie nagradzanie klientów za ich lojalność.


Rozmawiając z The Block na konferencji Finance FWD w Hamburgu, CEO firmy – Nik Storonsky powiedział, że długo zapowiadany natywny token – który niektórzy nazwali “Revcoin” – będzie funkcjonował w sposób podobny do programów linii lotniczych Air Miles. Użytkownicy otrzymują w nich nagrody na podstawie tego, jak często korzystają z usług.

Zdecydowanie nie będzie to stablecoin. Celem jest sprawienie, aby lojalność była zbywalna.

Storonsky dodał też, że firma buduje portfel nie-custodialny. Jego użytkownicy będą kontrolowali frazę seed oraz klucz prywatny. Za jego pomocą połączą się też z innymi zdecentralizowanymi portfelami.

Revolut obecnie oferuje klientom jedynie opcję przechowywania kryptowalut w portfelu custodialnym. Oznacza to, że klucze prywatne są zarządzane przez stronę trzecią.

Jedynym tokenem, który może być wypłacony do zewnętrznego portfela użytkownika jest Bitcoin. Storonsky potwierdził wcześniejsze doniesienia, że aplikacja finansowa zaoferuje także staking, wpłaty i wypłaty oraz pożyczki.

revolutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.