Token Revolut nagrodzi lojalność klientów | Wiadomości | CrypS.

Token Revolut nagrodzi lojalność klientów

Zerelik Maciej
revolut

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Revolut planuje wprowadzić swój własny token. Jak się okazuje, jego celem będzie nagradzanie klientów za ich lojalność.


Rozmawiając z The Block na konferencji Finance FWD w Hamburgu, CEO firmy – Nik Storonsky powiedział, że długo zapowiadany natywny token – który niektórzy nazwali „Revcoin” – będzie funkcjonował w sposób podobny do programów linii lotniczych Air Miles. Użytkownicy otrzymują w nich nagrody na podstawie tego, jak często korzystają z usług.

Zdecydowanie nie będzie to stablecoin. Celem jest sprawienie, aby lojalność była zbywalna.

Storonsky dodał też, że firma buduje portfel nie-custodialny. Jego użytkownicy będą kontrolowali frazę seed oraz klucz prywatny. Za jego pomocą połączą się też z innymi zdecentralizowanymi portfelami.

Revolut obecnie oferuje klientom jedynie opcję przechowywania kryptowalut w portfelu custodialnym. Oznacza to, że klucze prywatne są zarządzane przez stronę trzecią.

Jedynym tokenem, który może być wypłacony do zewnętrznego portfela użytkownika jest Bitcoin. Storonsky potwierdził wcześniejsze doniesienia, że aplikacja finansowa zaoferuje także staking, wpłaty i wypłaty oraz pożyczki.

revolut
reklama
reklama

Dodaj komentarz