To czy Elon Musk kupuje czy sprzedaje niewiele znaczy - mówi CZ | Wiadomości | CrypS.

To czy Elon Musk kupuje czy sprzedaje niewiele znaczy – mówi CZ

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
changpeng zhao

CEO Binance nie uważa, aby ktokolwiek sprzedający lub kupujący Bitcoina mógł fundamentalnie wpłynąć na aktywo – nawet CEO Tesli, Elon Musk. Aby zademonstrować swoją wiarę w podstawową kryptowalutę, CZ powiedział, że nadal trzyma większość monet, które kupił, gdy dopiero wchodził do branży.


Sprzedaż Tesli

Szef Binance skomentował ostatnią wyprzedaż Tesli. Stwierdził, że decyzja Elona Muska, niezależnie od tego, czy sprzedaje czy kupuje aktywa, “nie znaczy wiele”, ponieważ jego posunięcia nie zmienią fundamentów BTC.

CEO Tesli ujawnił powody stojące za sprzedażą. Zauważył, że firma potrzebowała funduszy na świeżo otwarte fabryki w USA i Niemczech, a także lepszego przepływu gotówki, aby wspierać swoje firmy w Chinach, które zostały mocno dotknięte przedłużającą się blokadą Covid-19 w II kwartale.

CZ – który kiedyś wyłożył 500 milionów dolarów, aby wesprzeć ambicję Elona Muska do przejęcia Twittera – dodał, że nikt nie wie dokładnie, dlaczego Musk sprzedał dużą ilość Bitcoinów. Zasugerował jednak, że może chodzić właśnie o zakup platformy social media.

Mówiąc o kolejnych upadkach, CZ wyjaśnił we wcześniejszym wywiadzie dla CNBC, że Binance ma “bardzo minimalną ekspozycję” na upadłe firmy pożyczkowe, takie jak Celsius i Voyager. Giełda nie działała ani jako ich wierzyciel ani dłużnik.

Zapytany czy Binance zauważyła ryzyko wbudowane w te firmy jakiś czas temu, co wyjaśniło, dlaczego giełda unikała ich w jak największym stopniu, CZ odpowiedział:

Myślę, że dlatego, że jesteśmy głupi. Lubimy robić rzeczy w prosty sposób… Jesteśmy giełdą i dlatego nie jesteśmy w biznesie pożyczkowym.

Nie sprzedaję

Zapytany, czy sprzedał jakąkolwiek ze swoich pozycji w Bitcoinach, CZ powiedział, że zachował prawie wszystkie “oryginalne” monety, które kupił na początku i wydał tylko “mniej niż jeden procent” swojego portfolio.

Wcześniej w zeszłym miesiącu CZ twierdził, że nie ma żadnych walut fiat, a wszystko, co ma, to kryptowaluty – tym samym jest to jedyny składnik majątku, którego używa do zakupów w życiu.

Nie mam dolarów. Wszystko, co mam, jest w kryptowalutach. Więc kiedy potrzebuję wydać pieniądze, muszę gdzieś wydać ich części. Dla mnie wszystko jest w kryptowalutach. Nie muszę myśleć o sprzedaży kryptowalut. Kryptowaluty to moje pieniądze.

changpeng zhaoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.