To będzie naprawdę gorąca końcówka października dla rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

To będzie naprawdę gorąca końcówka października dla rynku kryptowalut

Karolina Kropopek
Altcoiny

Wirtualne waluty mają za sobą gorący tydzień. Czołowa z nich widocznie podniosła swoją cenę, przekraczając psychologiczną linię 30 tys. dol. Na skutek wycofania przez SEC zarzutów przeciwko założycielom firmy Ripple Labs wiele altcoinów poszło w ślady BTC. Co przyniosą kolejne dni?


Poniedziałek (23.10.2023 r.)

Na początku tygodnia odblokowane mają zostać następujące altcoiny:

 • Cartesi (CTSI) – 2,88% z 95,42 milionów dol.
 • Bonfida (FIDA) – 16,91% z 17,18 milionów dol.
 • Coin98 (C98) – 3,13% z 91,20 milionów dol.

Wtorek (24.10.2023 r.)

Jutro ogłoszone mają zostać wyniki finansowe przedsiębiorstw tj. Visa, Google i Microsoft. Mogą być one istotne dla inwestorów. Pomagają im m.in. w ocenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Na podstawie obecnych danych mogą oni również próbować prognozować przyszłe wyniki. Są w stanie także wpłynąć na decyzje inwestycyjne, jeśli inwestorzy kryptowalut chcą zdywersyfikować swoje portfele o różne aktywa.

Tego samego dnia zespół stojący za projektem kryptowalutowym Floki (FLOKI) ma wydać “specjalne” ogłoszenie. Nie wiadomo jeszcze, czego będzie ono dotyczyło. Wśród posiadaczy tej wirtualnej waluty rosną jednak emocje i nadzieje na kluczowe wdrożenia. 

We wtorek odblokowane zostaną następujące altcoiny: 

 • Ribbon Finance (RBN) – 3,99% z 91,41 milionów dol.
 • Mask Network (MASK) – 0,78% z 215,71 milionów dol.
 • dYdX (DYDX) – 3,50% z 358,89 milionów dol.

Środa (25.10.2023 r.)

W połowie tygodnia głos ma zabrać prezes Europejskiego Banku Centralnego – Christine Lagarde. Jest ona odpowiedzialna za monitorowanie i utrzymanie stabilności finansowej w strefie euro. Jej wypowiedzi mogą mieć wpływ na wartość euro na rynkach międzynarodowych.

W środę swoje przemówienie ma wygłosić także prezes amerykańskiego banku centralnego – Jerome Powell. Jako przewodniczący Rezerwy Federalnej (Fed-u) ma on ogromny wpływ na politykę pieniężną Stanów Zjednoczonych. Jego wypowiedzi mogą wpłynąć na zachowanie inwestorów na rynkach finansowych.

Tego samego dnia swoje wyniki ma udostępnić gigant stojący za czołowymi platformami mediów społecznościowych – Meta. Informacje o wydajności finansowej firmy, mogą mieć wpływ na wartość jej akcji na rynku.

W środę odblokowane zostaną następujące altcoiny: 

 • H2O Dao (H2O) – 14,77% z 26,87 milionów dol.
 • TENET – 19,10% z 9,70 milionów dol.
 • SophiaVerse (SOPH) – 72,18% z 3,26 milionów dol.

Czwartek (26.10.2023 r.)

Tego dnia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Oczekuje się, że pozostaną one niezmienne. W czwartek rozpocznie się także konferencja Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Obok pojawi się również ogłoszenie kwartalne na temat produktu krajowego brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych. Wedle oczekiwań ma on wynieść 4,1%, poprzednio było to zaś 2,1%. Ogłoszone zostaną także wstępne dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA. W tym dniu swój komentarz ma wydać członek FED-u Christopher Waller.

W czwartek mają pojawić się również wyniki finansowe Amazona i Mastercard. Zespół stojący za projektem kryptowalutowym Alcatraz (ALCZ) zamierza wprowadzić na rynek nowy produkt, a Secret (SCRT) ogłosi nowy plan rozwoju dla deweloperów.

W czwartek odblokowane zostaną następujące altcoiny:

 • GateToken (GT) – 7,02% z 353,16 milionów dol.
 • Dogechain(DC) – 14,27% z 11,67 milionów dol.

Piątek (27.10.2023 r.)

Pod koniec tygodnia uruchomiony zostanie program stakingu dla wirtualnej waluty Floki (FLOKI) oraz “tajemniczy projekt”. 

Tego samego dnia poznamy również miesięczny indeks cen bazowych wydatków na konsumpcję osobistą (PCE) w Stanach Zjednoczonych. Poprzednio wyniósł on 0,1%. Według nowych oczekiwań ma to być 0,3%.

Obok przedstawiony zostanie również bazowy indeks cen wydatków na konsumpcję osobistą (PCE) w USA w ujęciu rocznym. Oczekuje się, że wyniesie on 3,7%, poprzednio było to 3,9%.

W piątek odblokowane zostaną następujące altcoiny

 • Ronin (RON) – 8,53% z 109,20 milionów dol.
 • Flow – 1.27% z 465,88 milionów dol.
 • Axle (AXL) – 5,62% z 140,57 milionów dol.
 • ApeX (APEX) – 24,99% z 4,63 milionów dol.
 • Yield Guild Games (YGG) – 5,03% z 43,02 milionów dol.

Sobota (28.10.2023 r.)

W pierwszy dzień weekendu odblokowane zostaną następujące altcoiny:

 • Radworks (RAD) – 3,05% z 65,40 milionów dol.
 • Open Campus (EDU) – 11,31% z 77,04 milionów dol.
 • ECOx (ECOX) – 12,41% z 15,95 milionów dol.

Niedziela (29.10.2023 r.)

W drugi dzień weekendu odblokowane zostaną następujące altcoiny:

 • WOO Network (WOO) – 0,92% z 312,15 milionów dol.
Altcoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.