Tether zredukuje udział papierów komercyjnych w rezerwach - mówi CTO | Wiadomości | CrypS.

Tether zredukuje udział papierów komercyjnych w rezerwach – mówi CTO

Redakcja
tether usdt

Dyrektor ds. technologii w Tether powiedział, że firma będzie nadal zmniejszać swoje udziały w długach komercyjnych i poprawiać przejrzystość rezerw, które wspierają jej stablecoina – USDT.


Rezerwy Tethera

Od dawna kontrowersyjny emitent stablecoinów, Tether, podjął kroki w celu zmniejszenia niepewności i ryzyka związanego z największym stablecoinem – USDT. W wywiadzie dla CNBC Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii zarówno Tethera, jak i Bitfinex (należących do tej samej firmy macierzystej), stwierdził, że firma zmniejszy swoją ekspozycję na papiery komercyjne. Wspomniał też, że Tether co kwartał wysyła swoje raporty atestacyjne do biura prokuratora generalnego Nowego Jorku. Rezerwy papierów komercyjnych zostaną zastąpione obligacjami skarbowymi Stanów Zjednoczonych.

Obecnie Tether nie ujawnia firm, w których posiada papiery komercyjne, ale podaje ratingi. Według Ardoino, “zdecydowana większość” posiadanych przez niego papierów komercyjnych ma rating A2 lub lepszy, czyli są one uznawane za minimalnie ryzykowne.

Stablecoiny emitowane przez scentralizowane firmy w przeciwieństwie do zdecentralizowanych lub algorytmicznych stabilnych monet, są teoretycznie wspierane przez aktywa, które są bardziej stabilne niż kryptowaluty. Może to być np. dolar amerykański.

Problemy Tethera

W październiku zeszłego roku Tether został zmuszony przez Commodity Futures Trading Commission do zapłacenia 41 milionów dolarów kary za fałszywe lub wprowadzające w błąd twierdzenia, że USDT jest w pełni zabezpieczony dolarami. Karę tę poprzedziły zarzuty, jakoby firma posiadała warte miliardy dolarów długi chińskich firm w formie papierów komercyjnych.

Z powodu tych samych twierdzeń, Tether Holdings otrzymał w grudniu nowy pozew zbiorowy, drugi w ciągu czterech miesięcy.

tether usdtreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.