Tether zlikwidował nadmiernie zabezpieczoną pożyczkę Bitcoin od Celsius | Wiadomości | CrypS.

Tether zlikwidował nadmiernie zabezpieczoną pożyczkę Bitcoin od Celsius

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funcie

Tether, firma stojąca za USDT, największym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, zlikwidowała pozycję Celsiusa bez ryzyka dla swoich rezerw.


W piątkowym (8 lipca 2022 r.) komunikacie prasowym Tether stwierdził, że pogrążona w kłopotach platforma pożyczkowa Celsius wzięła od firmy nadmiernie zabezpieczoną pożyczkę, denominowaną w Bitcoinie (BTC).

Emitent stablecoina oświadczył, że od tego czasu zlikwidował ją w oparciu o uzgodnione warunki transakcji. Według spółki:

Proces ten został przeprowadzony w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować jakikolwiek wpływ na rynki i w rzeczywistości, gdy pożyczka została pokryta, Tether zwrócił pozostałą część Celsiusowi zgodnie z umową. Pozycja Celsiusa została zlikwidowana bez żadnych strat dla Tether.

W oświadczeniu wspomniano również, że firma posiadała pewne inwestycje w Celsius. I choć nie podała dokładnej kwoty, Tether zapewnił, że stanowiły one “minimalną część jego kapitału własnego”. Dodał też, że nie miały one wpływu na rezerwy lub stabilność firmy.

Najnowsze informacje od Tethera pojawiają się, w momencie, gdy Celsius doświadcza problemów z płynnością. Jak informowaliśmy wcześniej, platforma krypto pożyczek spłaciła swój ostateczny dług w wysokości 41,2 miliona dolarów w DAI do protokołu Maker, powodując zwolnienie 21 862 WBTC (o wartości około 450 milionów dolarów).

Były menedżer aktywów Celsiusa pozwał również firmę pod zarzutem oszustwa i manipulacji rynkowych.

od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funciereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.