Tether przeniesie 1 mld USDT z blockchaina TRON do Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Tether przeniesie 1 mld USDT z blockchaina TRON do Ethereum

Zerelik Maciej
tether usdt

W odpowiedzi na prośby wielu użytkowników, Tether ogłosił, że przeniesie 1 mld USDT z blockchaina TRON do sieci Ethereum.

Tether poinformował o tym w dzisiejszym komunikacie, stwierdzając, że swap, który odbędzie się jutro, będzie przeprowadzony w dwóch transzach. Aby usprawnić operację, Tether wejdzie we współpracę z trzecim nieujawnionym podmiotem.

„Jutro, Tether będzie współpracował z podmiotem trzecim, aby zrobić dwa swapy łańcuchowe (konwersja z Tron do protokołu ERC-20) o wartości 1 mld USDT”

Wraz ze swapem, całkowita podaż tokenów Tether TRC-20 opartych sieci TRON, zmniejszy się z 3,3 mld dolarów do 2,3 mld dolarów. Tym samym podaż USDT opartych na blockchainie Ethereum ERC-20, będzie wynosić 9,5 mld dolarów.

To nie jest pierwszy tego typu swap. Miesiąc temu Tether ogłosił przeniesienie USDT o wartości 1 miliarda dolarów z blockchaina Justina Suna do Ethereum.

Użytkownicy Tethera preferują Ethereum

Obecnie USDT jest obsługiwany na ośmiu różnych blockchainach, w tym Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, OMG Network, Solana i TRON.

Większość USDT działa na blockchainie ETH, co spowodowało masowe przeciążenia w sieci i wzrost opłat za gaz. W ostatnim czasie Tether podjął wysiłki, aby zmniejszyć zatory sieciowe. W tym celu zaczął wspierać takie blockchainy jak Solana i OMG Network (dawniej Omise GO). Pomimo różnorodności blockchainów, obsługujących stablecoina, użytkownicy nadal preferują Ethereum.

Powodem tego jest niedawny szał na zdecentralizowane finanse (DeFi), który spowodował wzrost cen Ethereum (ETH) i innych tokenów ERC-20. Zwiększona popularność DeFi doprowadziła także do osiągnięcia najwyższego dziennego wolumenu handlu w historii USDT, wynoszącego ponad 3.55 miliarda dolarów.

tether usdt
reklama
reklama