Tesla nie sprzedała bitcoinów w III kwartale | Wiadomości | CrypS.

Tesla nie sprzedała bitcoinów w III kwartale

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Tesla sprzedała 75% swoich BTC

Stan posiadania Bitcoinów przez firmę Tesla pozostaje bez zmian w stosunku do drugiego kwartału 2022 roku. Tak wynika z dokumentów opublikowanych przez producenta samochodów elektrycznych.


W raporcie Tesli podanym do wiadomości publicznej w środę, firma stwierdza, że nadal posiada 218 milionów dolarów w Bitcoinie. W lipcu Tesla ogłosiła, że sprzedała 75% swoich udziałów – za około 936 milionów dolarów w tym czasie. Po sprzedaży, spółka zgłosiła, że nadal posiada 222 miliony dolarów “aktywów cyfrowych” w swoim bilansie na koniec czerwca.

Podczas rozmowy z inwestorami w II kwartale Musk powiedział, że firma sprzedała swój Bitcoin, aby uwolnić gotówkę. Gotówka była potrzebna ze względu na trwające blokady COVID w Chinach.

Ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową, biorąc pod uwagę niepewność blokad COVID w Chinach.

Pomimo tej sprzedaży, Tesla pozostaje jednym z największych hodlerów Bitcoina wśród spółek publicznych, po MicroStrategy z 130 000 BTC (około 2,48 miliarda dolarów) i Galaxy Digital Holdings z 16 400 BTC (około 313 milionów dolarów). Spółka Elona Muska posiada aktualnie około 10 500 bitcoinów.

Elon Musk i Twitter

Plan Muska dotyczący zakupu Twittera i późniejsza bitwa prawna o chęć wycofania się z transakcji nie wpłynęła na decyzję w tym czasie, ani nie wydaje się, aby zmieniła stanowisko firmy w sprawie kryptowalut.

We wrześniu wyciekły wiadomości pokazujące, że najbogatszy człowiek na świecie prowadzi rozmowy z różnymi przedsiębiorcami technologicznymi – w tym Jackiem Dorseyem z Block Inc. i Samem Bankman-Friedem z FTX – na temat potencjalnej przyszłości popularnej platformy mediów społecznościowych. Jeden z pomysłów obejmował dodanie opcji płatności za pomocą ulubionej kryptowaluty Muska, Dogecoina.

Tesla sprzedała 75% swoich BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.