Tesla może przywrócić płatności w BTC! Jest jednak pewien warunek | Wiadomości | CrypS.

Tesla może przywrócić płatności w BTC! Jest jednak pewien warunek

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Elon Musk podniósł wartość BTC o 20%

Bitcoin po raz kolejny zmienił trajektorię z powodu tweeta CEO Tesli – Elona Muska, tym razem wznosząc się w pozytywnym kierunku.

Miliarder zapowiedział, że Tesla “wznowi transakcje w Bitcoinie”, jeśli zobaczy “potwierdzenie rozsądnego (~50%) wykorzystania czystej energii przez górników”. W momencie pisania tego artykułu BTC wzrósł o 9% w ciągu 24-godzin i udało mu się przebić poziom 39 000 USD.

Tweet Elona był odpowiedzią na historię CoinTelegraph o Magdzie Wierzyckiej, CEO firmy fintech Sygnia. Jest ona najbogatszą kobietą w południowej Afryce oraz co ciekawe polką urodzoną w Jastrzębiu-Zdrój. Wierzycka oskarżyła Muska o schemat “pump and dump”. Według niej Tesla kupiła BTC za 1,5 miliarda dolarów po to, aby następnie “sprzedać dużą część swojej ekspozycji na szczycie”.

Musk stwierdził, że krytyka Wierzyckiej jest “niedokładna”, dodając, że Tesla “sprzedała tylko ~10% udziałów, aby udowodnić, że BTC może być łatwo upłynniony bez poruszania rynku.”

Czy Musk manipuluje rynkiem?

W ciągu ostatniego roku, tweety Muska wielokrotnie poruszały ceny kryptowalut, zarówno w górę, jak i w dół. Zakup Bitcoina przez Teslę w lutym dał impuls zarówno Bitcoinowi, jak i akcjom TSLA. Jednak jego zaskakujący tweet opublikowany w maju, mówiący o tym, że Tesla nie będzie już akceptować Bitcoina ze względu na obawy związane z ochroną środowiska, spowodował znaczny spadek cen. Elon w międzyczasie faworyzował token Dogecoin, a jego tweety dot. Doge wielokrotnie wzmacniały tego meme coina.

Wykresy cenowe pokazują, że efekt Elona nadal działa. Po jego tweecie, Bitcoin wzrósł o niemal 10% do poziomu 39 000 USD.

Elon Musk podniósł wartość BTC o 20%reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.