Telegram dodaje funkcję przesyłania kryptowaluty TON | Wiadomości | CrypS.

Telegram dodaje funkcję przesyłania kryptowaluty TON

Mariusz Przepiórka
telegram umożliwi przesyłanie kryptowaluty ton

The Open Network (TON), zdecentralizowany blockchain zaprojektowany przez Telegram, ogłosił w tym tygodniu, że dodaje bota, który pozwala ponad 550 milionom użytkowników aplikacji Telegram wysyłać kryptowaluty do innych użytkowników za pośrednictwem czatu.


Początkowe wprowadzenie bota „portfela” pozwoli na wysyłanie i odbieranie Toncoinów, które według twórców nie będą obciążone żadnymi opłatami transakcyjnymi.

To nie pierwsze podejście Telegramu do kryptowalut. W październiku 2019 r. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła skargę przeciwko firmie po tym, jak Telegram zebrał 1,7 mld USD w ramach prywatnej sprzedaży tokenów.

SEC zarzuciła, że tokeny Gram były niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. W ramach ugody z czerwca 2020 roku Telegram zgodził się zwrócić inwestorom 1,224 mld USD.

Kontrola w rękach społeczności TON

W tym procesie Telegram przekazał społeczności kontrolę nad Telegram Open Network i Toncoinem – obecnie 205. co do wielkości kryptowalutą według CoinMarketCap.com o wartości 2,83 mld USD. To społeczność open-source zajmująca się rozwojem Toncoina i związanego z nim blockchaina.

Według The Open Network, osoby chcące wysyłać Toncoin za pośrednictwem nowego bota portfela, który miał być już użyty przez ponad 800 000 kont na Telegramie od początku tego tygodnia, będą musiały zainstalować najnowszą wersję aplikacji Telegram.

Telegram idzie w ślady Lightning Labs

Podobne narzędzie zostało stworzone w 2019 roku przez Lightning Labs, grupę zajmującą się rozwojem sieci Bitcoin Lightning Network. Korzystając z tzw. Lightning Torch, użytkownicy mogli wysyłać małe kwoty BTC, znane jako satoshi, za pośrednictwem Twittera. We wrześniu 2021 roku Twitter wprowadził do swojej platformy możliwość przekazywania napiwków w bitcoinach za pośrednictwem Lightning Network, a w lutym dodał do funkcji Napiwki adresy Ethereum.

Telegram może pójść tą samą drogą. – Mamy nadzieję, że to uproszczenie procesu transakcji kryptowalutowych umożliwi większą adopcję na całym świecie i pomoże wprowadzić rozwiązania płatnicze blockchain do codziennego życia – powiedział rzecznik Fundacji TON w komunikacie prasowym.

telegram umożliwi przesyłanie kryptowaluty ton
reklama
reklama