Te altcoiny z TOP50 wzrosły bardziej niż bitcoin od początku roku | Wiadomości | CrypS.

Te altcoiny z TOP50 wzrosły bardziej niż bitcoin od początku roku

Jacek Walewski

Jesteśmy po korekcie na rynku kryptowalut. W ciągu tygodnia bitcoin potaniał o 6%. Jak zaś radzi sobie w szerszej perspektywie? Dobrze, ale nie tak jak sześć altcoinów, które pozwoliły inwestorom zarobić jeszcze więcej licząc od pierwszego stycznia 2024 roku.


  • Na rynku kryptowalut doszło do korekty. Wszystko przez obawy dot. wybuchu wojny na Bliskim Wschodzie,
  • Na parkiecie lepiej od bitcoina radzi sobie kilka altcoinów i mowa tutaj o szerszym krajobrazie czasowym.

Bitcoin po korekcie

Przez weekend obserwowaliśmy spadki na rynku kryptowalut. Powód? Oczywiście obawy związane z wybuchem wojny na Bliskim Wschodzie. Teraz wiele wskazuje na to, że do gorącej wojny nie dojdzie i wszystko rozejdzie się po kościach.

Warto jednak spojrzeć jak na razie radzi sobie bitcoin. Początkiem roku 1 BTC kosztowało 42 000 USD, dziś już 66 000 USD, zaś szczyt zarejestrowaliśmy na poziomie 73 000 USD.

Altcoiny górą

Okazuje się, że na inwestycji lepiej jak na razie wyszli ci, którzy zaufali altcoinom. Najlepiej radzącym sobie “altem” jest dogecoin. Wzrósł od początku roku o 157% (liczymy tutaj wartość z początku roku i rekord w tymże).

Bardzo dobrze radził sobie też shiba inu. Tu wzrost wyniósł 320%.

Stacks (STX) pozwolił z kolei zarobić 155%.

Kryptowaluta giełdy Binance – BNB – dała inwestorom szansę zarobić 112%.

Render (RNDR) także wzrósł w imponujący sposób – o 211%.

I wreszcie mantle (MNT), które pozwoliło pomnożyć majątek o 133%.

Choć wszystko brzmi jakbyśmy polecali inwestowanie w memecoiny i mniej znane kryptowaluty i tokeny, nie do końca tak jest. Zauważmy, że dały one szansę pomnożenia kapitału o spory procent, ale tylko wtedy, gdy ktoś sprzedał je w odpowiednim momencie. W chwili korekty bitcoina spadały one w większym stopniu niż główna kryptowaluta. Do tego – co często powtarzamy – memecoiny nie mają fundamentów. Inwestowanie w nie jest więc bardzo ryzykowne.

Co z bitcoinem?

Sytuacja na rynku BTC wygląda zresztą dobrze. Jesteśmy po korekcie, która oczyściła znów rynek ze “słabych rąk”. W tym tygodniu zajdzie w sieci halving, który może napędzić wzrosty. Do tego napięcia na Bliskim Wschodzie zelżały i raczej na miejscu nie wybuchnie wojna. Do tego przed nami nadal aktualne cięcia stóp proc. w USA, które reanimują wszystkie rynki.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.