Tajlandia chce uregulować sektor DeFi | Wiadomości | CrypS.

Tajlandia chce uregulować sektor DeFi

Konrad Juszczyk
Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe

Sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) w Tajlandii może napotkać nowe regulacje, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym przez SEC.

Nowe regulacje odnośnie DeFi w Tajlandii

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej tajskiego wydziału SEC, każdy projekt DeFi, który obejmuje emisję waluty cyfrowej, będzie potencjalnie wymagał licencji od Tajlandzkiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Emitent będzie zobowiązany do ujawnienia informacji oferowanych aktywów cyfrowych za pośrednictwem specjalnych portali tokenów licencjonowanych. Prawo stanowi również, że giełdy kryptograficzne, zarządzający funduszami prywatnymi i doradcy inwestycyjni będą musieli posiadać specjalną licencję.

Emisja cyfrowych monet musi być autoryzowana i kontrolowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, a emitent jest zobowiązany do ujawniania informacji i oferowania aktywów za pośrednictwem portali z tokenami licencjonowanymi na mocy rozporządzenia w sprawie aktywów cyfrowych. – zauważył SEC.

Tajski regulator opublikował informacje po incydencie, który dotyczył platformy DeFi Tuktuk Finance. Nowy protokół DeFi, zadebiutował na wiodącej w Tajlandii giełdzie aktywów cyfrowych Bitkub w ubiegły weekend. Natywny token platformy TUK, natychmiast zauważył skok o wartości stu dolarów i spadł w ciągu kilku minut. To wywołało zainteresowanie tokenem zarówno ze strony inwestorów, jak i organów regulacyjnych. 

Rzecznik projektu Phuture, Charles Storrie powiedział, że inicjatywa SEC szkodzi społeczności kryptowalutowej: Komisja pokazuje, że nie rozumie technologii DeFi. Regulator powinien zachęcać do tych nowych przedsięwzięć, a nie za nie karać.

SEC ostrzega, że ​​twórcy projektów DeFi powinni rozważyć wejście nowych przepisów przed podjęciem działań, podczas gdy inwestorzy powinni zrozumieć ryzyko interakcji z przestrzenią zdecentralizowanych finansów. Chociaż może to być pierwsze spojrzenie Tajlandii na regulacje w przestrzeni DeFi, nie jest to pierwszy przypadek, gdy kraj ten rozprawił się z branżą kryptowalut. W maju pojawiły się informacje o regorystycznych wymaganiach KYC i konieczności fizycznej obecności klientów w procesie weryfikacji konta na giełdach kryptowalut.

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.