Tajlandia zaostrza procedury KYC dotyczące giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Tajlandia zaostrza procedury KYC dotyczące giełd kryptowalut

Konrad Juszczyk
Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe

Rząd Tajlandii dąży do ograniczenia tworzenia nowych kont na giełdach kryptowalut i tym samym zmniejszenia ilości zainteresowanych aktywami cyfrowymi, za pomocą rygorystycznych wymagań KYC.

Nowe zasady KYC w Tajlandii

Regulatorzy finansowi w Tajlandii przygotowują się do zaostrzenia ograniczeń dotyczących tworzenia nowych kont na giełdach kryptowalutowych. Według dzisiejszego raportu lokalnego portalu informacyjnego Bangkok Post, krajowe biuro ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy ogłosiło, że od lipca giełdy kryptowalut będą musiały osobiście weryfikować tożsamość nowych klientów przy użyciu specjalnej maszyny.

Obecnie nowi użytkownicy mogą wciąż weryfikować swoją tożsamość online na giełdach kryptowalut, przesyłając skan swoich dokumentów, jednak za niespełna miesiąc wszystkie giełdy kryptograficzne będą wykorzystywać specjalne maszyny „dip-chip”. Nowe urządzenia będą skanować chip wbudowany w tajlandzkie karty identyfikacyjne, wymagając fizycznej obecności klientów w procesie weryfikacji. Nowe przepisy mogą również uniemożliwić zagranicznym inwestorom dostęp do krajowych giełd.

Skąd taki pomysł?

Zaostrzenie przepisów następuje wraz ze wzrostem popularności aktywów cyfrowych w Tajlandii. Liczba kont na lokalnych giełdach kryptowalut wzrosła z 160,000 pod koniec 2020 roku do prawie 700,000 na początku maja. Tajlandzkie Stowarzyszenie Handlowe Operatorów Aktywów Cyfrowych planuje zorganizować debatę na temat nadchodzących przepisów na nadchodzącym forum, umożliwiając dialog z agencjami regulacyjnymi, w tym z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Biurem ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (AMLO).

Poramin Insom, współzałożyciel i dyrektor tajskiej giełdy kryptowalut Satang Corp, stwierdził: Większość giełd kryptowalutowych jest zajęta przygotowywaniem systemów do obsługi rosnącej liczby klientów. Jednak wzrost ten może zostać zahamowany, jeśli proces składania wniosków stanie się bardziej skomplikowany.

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.