Kryptowaluty
Binance przywraca płatności w VISA!
Największa giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotów podzieliła się ze swoimi klientami wysoce optymistyczną wiadomością! Otóż platforma ta wznowiła możliwość dokonywania zakupów przy użyciu kart kredytowych oraz debetowych od firm Mastercard i Visa. Należy przypomnieć, że od kilku miesięcy możliwość dokonywania wpłat i
Cyfrowi nomadzi. Kim są i dlaczego wybierają taki tryb pracy?
Nasi przodkowie tysiące lat temu prowadzili koczowniczy i wędrowczy tryb życia, przemieszczając się z miejsca na miejsce. W ostatnich latach ta forma przybrała jednak całkowicie nowy kształt, dzięki możliwościom jakie daje Internet. Ukuty i spopularyzowany został termin oraz styl życia cyfrowego nomady, czyli osoby
Kolejne schody w sprawie ETF-ów na Ethereum. Gary Gensler mówi o dalszych opóźnieniach
Przewodniczący SEC, Gary Gensler, pojawił się wczoraj w programie emitowanym na łamach CNBC. Tematem były ETF-y etheru. Okazuje się, że nie trafią one na giełdy tak szybko, jak wielu zakładało. SEC nie zatwierdziła jeszcze wniosków S-1, które są dla ETF-ów na ETH bramą na
Uważajcie na otrzymywane maile dot. kryptowalut. Doszło do wycieku danych kluczowej firmy z branży
Dyrektor generalny Tethera, Paolo Ardoino, podkreśla konieczność ostrożności w obliczu potencjalnych oszustw związanych z fałszywymi airdropami kryptowalut. Poinformował on o ryzyku, że znanemu dostawcy usług kryptowalutowych wyciekły listy e-maili użytkowników. Ostrzeżenia od liderów branży kryptograficznej, takich jak Paolo Ardoino i Bobby Ong, dotyczące potencjalnych
Vitalik Buterin krytykuje najnowszy trend na rynku kryptowalut
Rosnąca popularność memecoinów wśród znanych osobistości budzi niepokój ekspertów kryptowalutowych. Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, wyraził swoje obawy wobec tego trendu, podkreślając potrzebę zrównoważonego podejścia do tworzenia wartości na rynku kryptowalut. Rosnąca popularność memecoinów wśród celebrytów wywołuje obawy Vitalika Buterina, który apeluje o zrównoważowane podejście
Czy to koniec kryptozimy?
Każda forma inwestycji wykazuje momenty wzlotów oraz okresy przejściowego obniżenia atrakcyjności, podobnie jest z sektorem kryptowalut. Dziś obszar ten pokazuje systematyczne i wyraźne oznaki powrotu po niezwykle trudnych oraz wymagających miesiącach. Na czym polegają te przejawy? Jaka przyszłość czeka innowacyjne kryptowaluty? Zapraszamy do lektury
Bitcoin nie przegoni złota, ale osiągnie przynajmniej połowę jego kapitalizacji – zapewnia CEO VanEck
Jan van Eck, dyrektor generalny VanEck, prognozuje, że kapitalizacja rynkowa bitcoina (BTC) może w ciągu najbliższej dekady wzrosnąć do połowy wartości rynkowej złota. Oto, jak może się to potoczyć i jakie są główne przeszkody na tej drodze. Bitcoin może osiągnąć kapitalizację rynkową równą połowie
Powstanie nowa sieć do płatności bitcoinem. W czym ma być lepsza od Lighting Network?
Nowa sieć od Ark Labs została stworzone po to, aby umożliwić transakcje w BTC poza siecią główną czołowej kryptowaluty w taki sposób, by rozwiązywać problemy z którymi poradzić nie może sobie Lightning Network (LN). Ark Labs dąży do tego, aby budować i ulepszać to,
CEO Aptos dołącza do CFTC. To bardzo dobry znak dla branży kryptowalut
Regulacje rynku kryptowalut w USA to skomplikowany temat. Do teraz nie jest jasne, która instytucja powinna pełnić nadzór nad tym sektorem finansowym. Z jednej strony mamy SEC, która nie jest zbyt uznanym i respektowanym organem w kwestii cyfrowych aktywów, ale na tej arenie działa
Michael Saylor musi zapłacić fiskusowi w USA największą karę w historii
W sierpniu 2022 roku Michael Saylor, założyciel firmy technologicznej MicroStrategy i znany zwolennik bitcoina, został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków. W odpowiedzi na zarzuty, on i jego firma zgodzili się na ugodę o wartości 40 milionów dolarów. Transakcja ta zakończyła pozew oskarżający
