Europa
Nie ma mowy! Christine Lagarde stanowczo o dodaniu bitcoina do rezerw w UE
Coraz więcej państw zaczyna rozważać kwestię rozpoczęcia rozmów na temat uwzględnienia bitcoina w składzie swoich rezerw. Jeżeli chodzi o Europę, to na pierwszej linii w tej sprawie pojawił się czeski bank centralny, którego to prezes zapowiedział podjęcie działań mających na celu inwestycję miliardów dolarów
Czechy mogą przeznaczyć 7 mld USD na rezerwę bitcoina! Prezes banku centralnego jest na tak
Kolejne państwo wysyła wyraźny sygnał, że plany Donalda Trumpa dot. utworzenia strategicznej rezerwy bitcoina stanowią dla niego inspirację. Prezes Czeskiego Banku Narodowego wyszedł z propozycją, aby taki twór powstał również w ich kraju. Prezes Czeskiego Banku Narodowego – Aleš Michl – przedstawi oficjalnie propozycję
Tether usunięty z UE przez kolejną giełdę kryptowalut
Crypto.com uzyskało licencję MiCA. Przez to usuwa ze swojej platformy stablecoina Tethera! Crypto.com otrzymało licencję MiCA. Nowa licencja okazała się powodem do usunięcia USDT z platformy giełdy. USDT zniknęło też z platformy Coinbase i może w niedalekiej przyszłości zostać usunięte z kolejnych giełd. Crypto.com
Polacy stawiają na anonimowość w kwestii kryptowalut. Wyprzedziliśmy Salwador pod względem liczby bitomatów
Bitomaty pozostają jednym z ostatnich dostępnych rozwiązań na rynku kryptowalut, które oferują nam możliwość anonimowego handlu cyfrowym aktywami. W naszym kraju tego typu maszyn jest naprawdę sporo, jeśli spojrzymy na to z globalnej perspektywy. Pod tym względem przegoniliśmy nawet Salwador, czyli państwo, w którym
Unia Europejska chce CBDC, a nie stablecoinów. Wszystko w odpowiedzi na decyzję Trumpa
Rozporządzenie wykonawcze Donalda Trumpa dotyczące stablecoinów miało rzekomo zainspirować władze Unii Europejskiej do zintensyfikowania prac nad adopcją cyfrowego euro. Ktoś tu pomylił CBDC ze stablecoinami. Unia Europejska ma zintensyfikować prace nad CBDC. Wszystko w odpowiedzi na to, co dzieje się w USA. Donald Trump
OKX jako pierwsza giełda kryptowalut otrzymuje wstępną licencję MiCa
OKX, czołowa globalna firma technologiczna operująca w branży blockchain, ogłosiła dzisiaj, że jest pierwszą giełdą, posiadającą licencję Virtual Finanacial Assets (VFA), która otrzymała preautoryzację w ramach Rozporządzenia ws. rynków kryptoaktywów (MiCA). Po otrzymaniu pełnej licencji MiCA, OKX zacznie oferować dostosowane do lokalnych potrzeb usługi
Kryptowaluty są jeszcze anonimowe? Jak zapłacić podatek od bitcoina? Zmiany wynikające z ustawy MiCa
Kryptowaluty od pierwszych chwil swojego powstania półtorej dekady temu, niosły za sobą ideę decentralizacji i anonimowości transakcji. Wraz z upływającymi latami i rosnącą popularnością cyfrowych aktywów okazuje się jednak, że ich pełna prywatność jest raczej umowna. Szczególnie, że zwiększa się liczba obostrzeń prawnych oraz
Po tym terminie nie kupimy już Tethera (USDT) w Europie
Wygląda na to, że zostało nam już tylko kilka tygodni na kupowanie stablecoinów bez licencji MiCa na scentralizowanych giełdach (CEX) oraz w kantorach kryptowalut na terenie UE. Regulatorzy naciskają bowiem na podmioty działające jako dostawcy usług z zakresu cyfrowych aktywów, aby do końca I
Stablecoin od Ripple pojawił się na legendarnej europejskiej giełdzie
Bitstamp, jedna z wiodących europejskich giełd kryptowalut, wprowadziła na swoją platformę handlową stablecoina od firmy Ripple, RLUSD. W zamian za niego można już kupić m.in. XRP, BTC i ETH. Ripple porozumiało się z Bitstamp w kwestii dodania na platformę stablecoina RLSUSD. W tle trwają
Do Kwon został w końcu wydany władzom USA
Czy odyseja Do Kwona właśnie dobiega końca? Czarnogóra we wtorek wydała go Stanom Zjednoczonym. Czarnogóra wydała założyciela Terry Stanom Zjednoczonym. Oznacza to, że Do Kwon będzie sądzony nie w swojej ojczyźnie, ale w USA. Do Kwon w rękach Amerykanów Do Kwon stał za Terrą,
