Blockchain
Bitcoin czy ZCash? Dlaczego branża krypto postrzega ZEC jako zagrożenie?
Wypowiedzi analityków z Bloomberga i VanEck rozbudziły debatę o roli zcash (ZEC) w ekosystemie kryptowalut. Dynamiczny wzrost ceny i agresywny marketing projektu doprowadziły do napięć między zwolennikami bitcoina (BTC) a entuzjastami wirtualnych walut skupionych na prywatności. Cena ZEC wzrosła w miesiąc o blisko 100%,
ETF spot na XRP od Grayscale wystartował! Analitycy są dobrej myśli w kwestii kursu kryptowaluty
Grayscale wprowadził na rynek ETF GXRP, zapewniający bezpośrednią ekspozycję na XRP. Debiut produktu na NYSE Arca łączy się z rosnącym zainteresowaniem instytucji aktywami cyfrowymi oraz dynamicznym rozwojem rynku regulowanych funduszy kryptowalutowych. GXRP to kolejny ETF od Grayscale przekształcony z funduszu zamkniętego i skierowany do
Pożyczki DeFi biją nowe rekordy. Ten kij ma jednak dwa końce i martwi ekspertów
Jak wynika z nowego raportu zespołu badawczego Galaxy Digital, poziom pożyczek DeFi osiągnął w 3. kw. br. nowy rekord. Rynek DeFi w dalszym ciągu rośnie w siłę W 3. kw. br. poziom rynku był rekordowy. Rośnie wartość niespłacanych pożyczek. Ekspansja rynku DeFi trwa Nie
Cardano przechodzi najdziwniejszy atak w historii. Sprawca się tłumaczy, a Hoskinson grzmi o poważnych skutkach
W sieci Cardano doszło do niecodziennej sytuacji, która rzuca cień wątpliwości na bezpieczeństwo tego blockchaina. Chociaż żaden z użytkowników nie ucierpiał bezpośrednio, to sytuacja ta budzi kontrowersje. Sprawca całego zamieszania przyznał się do winy, ale Charles Hoskinson podważył jego wersję. Cardano doświadczyło rozgałęzienia na
Szaleństwo w sprawie stóp procentowych w USA. Fed wysyła niejasne sygnały
Wypowiedzi Johna Williamsa (prezesa oddziału Fed w Nowym Jorku) znacząco zwiększyły oczekiwania rynku na obniżkę stóp procentowych podczas posiedzenia w dniach 9–10 grudnia 2025 r. Jego komentarze stoją w kontrze do bardziej jastrzębich głosów w Rezerwie Federalnej. Inwestorzy wyceniają niemal 60% prawdopodobieństwo cięcia stóp
Tak źle nie było od czasu upadku FTX. Inwestorzy bitcoina sprzedają go hurtowo ze stratą
Rynek bitcoina ponownie doświadcza fali strat, które według Glassnode osiągnęły rozmiary niewidziane od kryzysu FTX z 2022 r. Cena czołowej kryptowaluty spadła w okolice 83 000 USD, co skłoniło inwestorów do gwałtownej realizacji strat. Glassnode notuje najwyższe straty zrealizowane od dwóch lat, BTC zanurkował
BlackRock zagraża Ethereum? Vitalik Buterin uważa, że firma może zniszczyć ten ekosystem
Vitalik Buterin widzi dwa zagrożenia dla Ethereum wynikające z wpływu na sieć… ze strony BlackRocka. Chodzi o tempo, w jakim inwestorzy instytucjonalni gromadzą ether. Vitalik Buterin ostrzega przed wpływem BlackRocka na Ethereum. Inwestycje instytucji mają rzekomo stanowić fundamentalne zagrożenie dla tego ekosystemu. Zdaniem programisty
Krach na kryptowalutach. Bitcoin ucierpiał w ramach ogromnej likwidacji
W ciągu zaledwie jednej godziny z rynku kryptowalut wyparowało ponad 199 mln USD w przymusowych likwidacjach, po tym jak bitcoin (BTC), ethereum (ETH) i xrp (XRP) pogłębiły spadki. Dane wskazują, że początek sesji giełdowej w USA ponownie wywołał presję sprzedażową na całym rynku. Łączna
Gigant z rynku bitcoina kapituluje. Sprzedał BTC za 1,3 miliarda dolarów
Owen Gunden – jeden z najwcześniejszych i najzamożniejszych posiadaczy bitcoina – całkowicie wyprzedał swoje zasoby o wartości około 1,3 mld USD, podczas gdy inwestorzy instytucjonalni zwiększają ekspozycję na amerykańskie ETF-y spot na BTC. Zbiega się to z narastającą presją na rynku i najniższym odczytem
Hyperliquid obniża opłaty handlowe o 90%! Jest jednak pewien haczyk
Hyperliquid, zdecentralizowana giełda, działająca w modelu on-chain, ogłosiła uruchomienie funkcji „HIP-3 Growth Mode”, która pozwala każdemu użytkownikowi tworzyć nowe rynki bez zezwolenia. Projekt ma obniżyć bariery wejścia i zwiększyć konkurencyjność platformy. W trybie Growth Mode opłaty transakcyjne spadają nawet o 90%, a przy wysokim
