Azja
XRP Ledger wybrane do obsługi przełomowej inicjatywy. Wolumen handlu kryptowaluty od Ripple przekroczył 2 mld USD
Ripple ma kolejny powód do świętowania. Ich technologia do przesyłania cyfrowych aktywów – XRP Ledger (XRPL) – została wybrana przez Departament Ziemi Dubaju (DLD) w celu obsługi nowej inicjatywy dot. tokenizacji nieruchomości. Ripple będzie pośredniczyć przy tokenizacji nieruchomości w Dubaju. Handel tokenem XRP przybiera
„Akcje i kryptowaluty od teraz będą już tylko rosnąć” – Donald Trump ogłasza ogromne finansowanie ze strony Arabii Saudyjskiej
Na Saudyjskim Forum Inwestycyjnym pojawili się najwięksi magnaci finansowi ze Stanów Zjednoczonych. Jednak w kontekście tego wydarzenia najwięcej mówi się o efektach dyskusji między Donaldem Trumpem, a następcą tronu Arabii Saudyjskiej, księciu Mohammedzie bin Salmanie. Donald Trump oznajmił, że rynki kapitałowe czeka w najbliższym
Dziś posiedzenie Fedu. Czy w końcu nadejdzie przełom w kwestii stóp procentowych?
Już dziś Fed może obniżyć stopy proc., ale wiele wskazuje na to, że tego nie zrobi. Kiedy więc doczekamy się pierwszych cięć po długiej przerwie? Możliwe, że dopiero w lipcu! Władze Fedu spotkają się dziś, by podjąć decyzję dot. stóp procentowych. Wiele wskazuje na
To miasto zostało uznane za najbardziej przyjazne kryptowalutom na świecie
Stolica Słowenii – Lublana – została uznana za najbardziej przyjazne kryptowalutom miasto na świecie. Tak wysoko oceniła ją firma doradcza Multipolitan, która przeanalizowała, jak kryptowaluty są traktowane w poszczególnych regionach. Lublana została uznana za najbardziej prokryptowalutowe miasto na świecie. 2. miejsce ex aequo zajęły
Binance Blockchain Week 2025
Binance Blockchain Week 2025 powraca do Dubaju. Binance ogłasza powrót wydarzenia Binance Blockchain Week, które odbędzie się w Dubaju w dniach 3-4 grudnia 2025 roku. Największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu i liczby użytkowników, przygotowuje się do długo wyczekiwanej, siódmej edycji
CZ doradza rządowi, jak regulować rynek kryptowalut i blockchaina
Changpeng Zhao (CZ), założyciel giełdy Binance, doradza rządom w zakresie regulacji rynku kryptowalut. Teraz do tego wprowadza technologię blockchain do gospodarki Kirgistanu. CZ wprowadza technologię blockchain do gospodarki Kirgistanu. Prezydent Sadyr Zhaparow ogłosił, że podpisano memorandum między krajem a CZ. CZ doradza rządom Changpeng
W tym kraju co piąty urzędnik posiada kryptowaluty
W Korei Południowej aż 20,1% wysokich rangą urzędników posiada kryptowaluty. Łącznie mają mieć w cyfrowych aktywach 9,83 mln USD. W Korei Płd. nieco ponad 20% urzędników posiada kryptowaluty. Łącznie posiadają w cyfrowych aktywach ok. 10 mln USD. Najwięcej w kryptowaluty zainwestowała była radna Seulu.
Członek rodziny Trumpów dołącza do Metaplanet
Metaplanet łączy siły z Ericiem Trumpem. Cel? Stanie się globalnym liderem na rynku nowoczesnych finansów. Eric Trump dołączył do Metaplanet. Celem firmy jest zwiększanie adopcji BTC i skupywanie kryptowaluty z rynku, by powiększać swoje cyfrowe zasoby. Eric Trump w strukturze Metaplanet Japońska firma inwestycyjna
Korea Północna kolejną potęgą pod względem posiadania bitcoina. Pod kontrolą mają już ponad miliard dolarów w BTC
Reżim Kimów zwiększa swoje zasoby największej z kryptowalut i jest obecnie 5. największym krajem pod względem posiadania bitcoina. W przeciwieństwie jednak do innych państw, Korea Północna wszystkie swoje cyfrowe aktywa ukradła przy pomocy hackerów z Lazarus Group. Na adresach powiązanych z Lazarus Group znajduje
Wiemy, kto okradł Bybit!
W piątek doszło do ataku hakerskiego na giełdę Bybit. Udało się przejąć aż 1,4 mld USD w ETH i tokenach. Wiadomo już, kto stał za incydentem. Za atakiem na Bybit miała stać północnokoreańska grupa hakerska Lazarus. Dowody na podparcie tej tezy przedstawili Arkham Intelligence
