Kryptowaluta WOZX osiągnęła 950 mln USD w 13 minut | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluta WOZX osiągnęła 950 mln USD w 13 minut

Mariusz Przepiórka
steve-wozniak-efforce-wozx-token

Amerykański przedsiębiorca i współzałożyciel firmy Apple, Steve Wozniak, założył niedawno firmę Efforce, której celem jest przekształcenie rynku efektywności energetycznej. Kryptowalutowe tokeny WOZX wyemitowane przez Efforce spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez spółkę Wozniaka, w ciągu pierwszych 13 minut sprzedaży ich wartość rynkowa osiągnęła 950 mln USD.

W komunikacie prasowym spółka informuje, że token w ubiegłym tygodniu został włączony do obrotu na singapurskiej giełdzie kryptowalutowej HBTC. HBTC pozwala użytkownikom giełdy kupować WOZX poprzez stablecoina Tether. Efforce zamierza wkrótce wprowadzić WOZX na koreańską giełdę Bithumb.

Założona na Malcie Efforce zamierza zmienić wart 250 mld USD rynek efektywności energetycznej. Spółka w komunikacie prasowym podkreśla, że umożliwia ona firmom podejmowanie działań na rzecz efektywności energetycznej bez ponoszenia kosztów, dzięki czemu mogą one inwestować swoją płynność w bardziej krytyczne zadania. Dzięki Efforce rynek efektywności energetycznej po raz pierwszy jest dostępny zarówno dla dużych jak i małych inwestorów. Dodatkowo, Efforce otrzymała około 80 mln USD od inwestorów w prywatnej sprzedaży przeprowadzonej przed oficjalnym uruchomieniem.

Ucieczka przed niepewnymi regulacjami w USA

Steve Wozniak podkreślił znaczenie energooszczędnych projektów w obliczu rosnących obaw związanych z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi. Rynek energooszczędności rośnie w postępie geometrycznym dzięki wsparciu z funduszy prywatnych, jak również z funduszy rządowych takich krajów jak Chiny i państwa UE.

Wozniak wyjaśnia, że Efforce jest pierwszą zdecentralizowaną platformą, która pozwala wszystkim chętnym czerpać korzyści finansowe z projektów w zakresie efektywności energetycznej oraz wprowadzać znaczące zmiany w środowisku. Mieszkający w Kalifornii współzałożyciel firmy Apple zarejestrował nową firmę na Malcie, aby uniknąć niepewności związanej z regulacjami kryptowalutowymi w USA.

steve-wozniak-efforce-wozx-tokenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.