Stepn ogłasza wyjście z Chin. Cena GMT spada o 38% | Wiadomości | CrypS.

Stepn ogłasza wyjście z Chin. Cena GMT spada o 38%

Mariusz Przepiórka
stepn dostaje bana w chinach gmt spada

Popularna gra Stepn oparta na tokenach NFT poinformowała, że zablokuje użytkowników zlokalizowanych w Chinach kontynentalnych. W ten sposób firma chce zachować zgodność z przepisami wprowadzanymi przez chińskie władze.


Gra Stepn pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać tokeny NFT oraz wewnętrzną kryptowalutę zdobywaną poprzez chodzenie i bieganie w świecie rzeczywistym. Gracze mogą następnie wymienić środki zarobione w grze na inne kryptowaluty lub pieniądze.

Gra rozpocznie “sprawdzanie i usuwanie” użytkowników z kontynentalnej części Chin od 15 lipca, a także pozbawi ich dostępu do GPS oraz geolokalizacji na podstawi adresu IP. Według komunikatu firmy, do tego czasu użytkownicy z Chin powinni zdecydować, co zrobią ze swoimi aktywami.

Gra ma 580 000 użytkowników

Chiński bank centralny ostrzegł niedawno, że zagraniczne firmy kryptowalutowe, które świadczą usługi mieszkańcom Chin, angażują się w nielegalną działalność. Aplikacja Stepn została uruchomiona w grudniu ubiegłego roku i w pierwszym kwartale osiągnęła zysk w wysokości 20 mln USD. Gra ma ponad 580 000 użytkowników, z czego około 39 000 było aktywnych w ciągu ostatnich 24 godzin (wg danych Dune Analytics).

W ciągu jednego dnia po ogłoszeniu decyzji w sprawie Chin wartość wewnętrznej kryptowaluty gry, GMT, spadła o 38%. Nie wiadomo, ilu użytkowników Stepn mieszka w Chinach kontynentalnych, ale w piątek rano gra na krótko stała się najczęściej wyszukiwanym hasłem na chińskiej platformie społecznościowej Weibo.

Aplikacja, której współzałożycielami są pochodzący z Australii chińscy przedsiębiorcy Jerry Huang i Yawn Rong, jest obecna na największych rynkach w Japonii i Stanach Zjednoczonych i zatrudnia aktualnie około 60 osób.

Stepn podało w oświadczeniu, że nigdy nie „prowadziło żadnej działalności” ani nie oferowała żadnych kanałów do pobierania gier w Chinach kontynentalnych. Jednak przedstawiciel Stepn, znany tylko jako Jason, powiedział w piątek rano na Twitterze, że część zespołu technicznego firmy znajduje się w Chinach i jest „celem regulacji”, więc w pewnym sensie „jest w to zamieszana”.

stepn dostaje bana w chinach gmt spadareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.